Descartes’ Pineal Gland: The Seat Of The Soul

غالباَ ساحل نشینان رودخانه های مرزی پل می سازند باید دید كه مرز در كجای این پلها قرار دارد .در عمل سه حل در پیش است :ممكن است مرز ی روی پل در وسط آن قرار گیرد این راه حل غالبا در قرن نوزدهم انتخاب شده است . مهدی رسولزاده افزود: پس از پایان جنگ تحمیلی در دهه ۷۰ که اهالی این منطقه به تدریج به خانههای خود بازگشتند تمام این ساحل سرسبز و دارای چمن طبیعی بود اما در دهه ۸۰ پروژه ساحلسازی و ایجاد جاده شروع شد و تاکنون در نیمه کاره مانده و زمین چمن تبدیل به زمین خاکی شده و آن چشم انداز زیبا که مردم پیش از آغاز پروژه داشتند دیگر در این منطقه دیده نمیشود.

رییس سازمان آب و برق خوزستان ادامه داد: در پی این وضعیت مطالعاتی با موضوع شوری آب رودخانههای اروند و بهمنشیر آغاز شد. رییس سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به طرح های در حال اجرا بر روی رودخانه بهمنشیر گفت: با ااجرای این طرحها رودخانه بهمنشیر به مخزن آب شیرین درازمدت مناطق آبادان و خرمشهر تبدیل میشود و به عنوان یک مخزن بزرگ، آب شیرین را ذخیره میکند. تا قبل از سال ۱۸۱۴ در طی عصر یخبندان کوچک این رودخانه بارها در فصل زمستان دچار یخزدگی میشدهاست ولی پس از آن و به دنبال گرم شدن هوا دیگر هیچ گاه به طور کامل یخ نزدهاست.

علی خضیرپور افزود: جادهای که قرار بود از کنار ساحل بهمنشیر احداث شود همچنان خاکی است و هیچ عملیات دیگری در این منطقه انجام نشده است. در این راستا طرحی آغاز شد که در جریان این طرح در سه نقطه، سه سد شامل یک سد در بالادست بهمنشیر، یک سد در پاییندست بهمنشیر و در نهایت یک سد بر رودخانه کارون احداث میشود. اکنون تا بالادست دارخوین که چهل کیلومتری بالادست شهرهای آبادان و خرمشهر است، باز هم آب دریا پیشروی کرده است یعنی مد آب دریا تا دارخوین پیش میرود اما این طرح اجازه نمیدهد که آب شیرین رودخانه کارون با آب شور دریا آمیخته شود.

مدیر توسعه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به طرح احداث جزیره شادمانی افزود: جزیره شادمانی یکی از بستههای سرمایهگذاری شهرداری آبادان است و در این جزیره ۱۶ تا ۱۷ خانوار ساکن هستند و هر سرمایهگذاری که بخواهد در این جزیره سرمایهگذاری کند باید به این خانوارها خانه واگذار کند. محمود نواصر راهاندازی ایستگاههای تاکسی آبی، میان آبادان و خرمشهر از طریق رودخانه اروند و رودخانه بهمنشیر را یکی از ظرفیتهای ویژه قلمداد کرد و افزود: راهاندازی تاکسی آبی در این رودخانهها، علاوه بر تسهیل آمد و شد شهروندان میتواند به یکی از جاذبههای گردشگری این منطقه تبدیل شود.

مدیر توسعه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد اروند نیز گفت:رودخانه بهمنشیر ساحل بکری دارد و یکی از جذابیتهای رودخانهها به بکر بودن آن است. مدیر توسعه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه ساحلسازی کار پرهزینهای است، گفت: با شرایط حاکم بر منطقه و کشور فعلا نمیتوانیم طرح ساحلسازی را اجرا کنیم ولی به صورت نقطهای در حاشیه بهمنشیر به دنبال سرمایه گذار هستیم. یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: رودخانه بهمنشیر از جاذبههای جزیره آبادان و منطقه است و با توجه به اینکه این رودخانه از وسط شهر عبور میکند و به خلیج فارس میریزد نیاز است تا با بهره برداری و ایجاد بستر مناسب برای جذب گردشگران از سراسر کشور اقدام شود.

نکته دیگر این است که در قسمت بانوان پذیرش کودکان بالای 6 ماه نیز مشکلی ندارد و در محل نگهداری خردسالان به بهترین نحو از آنها نگهداری خواهد شد. این خواب نشان می دهد کــه شما اعتماد و احترام دوست خود را جلب کرده اید و موقعیتی کــه در آن قرار خواهید گرفت چهره واقعی شما را به او نشان خواهد داد.داشتن چنین دوستانی در زندگی بسیار گران بها و ارزشمند اســت. پروین گفت:هم اکنون یک دستگاه لایروب در اختیار شهرستانهای آبادان و خرمشهر است و این دستگاه در منطقه طرح بخاخ مشغول فعالیت است.

کارشناسان ضمن توصیه این دستگاه ها به شهروندان، تاکید دارند که از دستگاه های تصفیه آب بهداشتی که از مواد اولیه استاندارد و مناسب جهت مصارف بهداشتی و خوراکی تهیه شده اند استفاده کنند. از سویی باید کاری کرد تا کیفیت آب در این بخش مناسب باشد. بررسی کیفیت آب رودخانه سفیدرود و پهنه بندی آن با استفاده از شاخص های کیفی NSFWQI و OWQI. همچنین برای مقایسه کیفیت آب در فصول مختلف، یک نوبت نمونهبرداری نیز در اوایل زمستان انجام شد.

رودخانه بهمنشیر در جنوب غربی ایران و در استان خوزستان واقع شده که مهمترین منبع تامین آب شرب و کشاورزی منطقه خرمشهر و آبادان است. وی ادامه داد: طبق مطالعات انجام شده ۶ نقطه در ساحل بهمنشیر به عنوان فرصت سرمایهگذاری شناسایی شده که میتوان ایستگاههای قایق سواری، رستوران و اقامتگاه بومگردی در آن احداث کرد. یوسف پایگذار بیان کرد: با دستور مقام قضایی فردی که اقدام به نخالهریزی کرده بود شناسایی و مکلف شد تا نسبت به جمع آوری در کوتاهترین زمان ممکن آن اقدام کند.

به گزارش ایرنا سرپرست معاونت عمرانی فرمانداری آبادان به خبرنگار ایرنا گفت:پس اطلاع از موضوع رودخانه خواری در بستر نهر سیدعبود در بهمنشیر از سه روز پیش، شناسایی و مقابله با آن به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت. کافیست با خط ۲ مترو در ایستگاه میدان بهارستان پیاده شوید و از آنجا، با یک پیادهروی کوتاه از خیابان دانشسرا به باغ موزه بروید. مقایسه حجم و میزان آب برگشتخورده در پشت خط مرزی و خاکریزها، با میزان آب ذخیره شده در چاهنیمهها (مخازن طبیعی نگهداری آب شرب و کشاورزی منطقه سیستان) به خوبی گواه این مطلب است که بهدلیل احداث خاکریز توسط ایران، چه میزان از حجم آب قابل استفاده و بهرهبرداری ورودی از افغانستان وارد کشور نشده و به افغانستان بر میگردد.

با توجه به اینکه ایرانیان شیعه بودند و ترکان عثمانی، سنیمذهب به شمار میرفتند، همیشه بین این دو فرقه درگیری و نزاع بود. وی افزود: این طرح در سال 1369 کلنگزنی شد و در مجموع خلاصه این طرح، احداث یک سد جهت جلوگیری از ورود آب دریا به رودخانه کارون است. رییس سازمان آب و برق خوزستان ادامه داد: این کاهش حجم آب اروندرود موجب شد تا برگشت شوری آب دریا به رودخانههای اروند و بهمنشیر روز به روز افزایش یابد و نخیلات پیرامون این رودخانهها را با مشکل مواجه کند. شما میتوانید وسیله نقلیه خود را تا چند قدمی پارک ببرید.

چوب و یا باتوم کوهنوردی به عنوان یک عمق سنج و تثبیت کننده تعادل در جلوی شما قرار گرفته است . حالا میخواهم درباره پل های این رود با شما صحبت کنم. در این مراسم قوها را میگیرند، یک حلقه به آنها متصل میکنند و سپس آنها را دوباره به آب باز میگردانند. وی بیان کرد: در مقطعی از زمان، میزان آبی که سالیانه در رودخانه اروند رها میشد حدود 82 میلیارد مترمکعب بود که رقم قابل ملاحظهای است اما به دنبال احداث سدهایی در کشورهای ترکیه، عراق و سوریه در دو یا سه دهه اخیر، دیگر آبی به آن شکل وارد رودخانه اروند در کشور ایران نمیشود.

هراتی با بیان اینکه یکی از مشکلات رود اترک، عدم تخصیص حق آبه این رود از سدها است گفت: در سال های خشکسالی و کم باران، حق آبه زیست محیطی روداترک داده نمی شود، البته امسال آب سد شیرین دره به واسطه بارندگی های مناسب از سد رها شده است اما در سال های کم باران معمولا حق آبه اختصاص داده نمی شود. این کارشناس گردشگری درباره امکان ورزشهای آبی نیز گفت: آبادان و خرمشهر ظرفیت تبدیل به قطب جت اسکی جنوب غرب کشور را دارند و باید در این خصوص بستههای سرمایهگذاری و مشوقهای لازم برای بخش خصوصی در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید