7 روستای شگفتانگیز در اطراف تهران که هوش از سر شما میپراند!

کردان روستایی چهارفصل است و در همهی فصول میتواند مقصد جذابی برای سفر کوتاه مدت و استراحت دلچسب خانوادگیتان باشد. روستای کردان تلفیقی از طبیعت روستایی و معماری مدرن شهری است که علاوه بر پیادهروی در کوچهباغهای باصفا، تفریحات دیگری مثل کوهنوردی و پاراگلایدر در این منطقه در انتظارتان است. دو رودخانه شاهرود و سنج که از روستای برغان میگذرند، مثل رگهای پرخونی هستند که به طبیعت این روستا جان بخشیدند. بنابراین اصول جبری که در طبیعت حاکم است در فرهنگ بشری نیز جاری است.(Eliade,1996: p.107) «تایلور» برای توجیه این مسئله که چرا با وجود سپریشدن دوران دین و تکامل علم بشر هنوز باورهای دینی وجود دارد، به نظریه بقایا متوسل میشود، او بقایا را عبارت از فرایندها، رسمها، دیدگاهها و مانند آن میداند که بهوسیله عادت به جامعه جدید منتقل میشود.

بدنه : من زلالم چرا که همه وجودم از قطرات آبی تشکیل شده که به زلال بودن شهرت دارد . آبشار ایگل یکی از آبشارهای معروف این روستا، در دامنه شمال شرق قله توچال واقع شده و از ارتفاع ۲۰۰۰ متری تا ۲۳۰۰ متری دارای باغات متعددی است و چشم انداز زیبایی از دامنه شمال توچال و همچنین گردنه لوپهنه دارآباد دارد. پیش از اجرای طرح های انتقال آب می دانند، همچنین برداشت بیرویه سالیانه آب در بالادست رودخانه در محدوده سد تا پل کله توسط پمپاژ، استقرار صنایع بزرگ، پالایشگاه، نیروگاهها در کنار رودخانه از دیگر عواملی است که بر شرایط بحرانی زاینده رود دامن زده است و متاسفانه طی چند سال گذشته به نوعی برخی فشارهای اجتماعی مردم و کشاورزان موجب شده که این رودخانه دائمی در مقطعی از زمان باز و در مقاطعی دیگر بسته شود.

کشاورزی، باغ داری و دام داری اساس اقتصاد مردم این منطقه را تشکیلمیدهد. به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری افه، خبرها از تغییرات اقلیمی شدید در حالی تقریبا همه مناطق جهان را درگیر کرده که کاهش تاریخی سطح آب رودخانه «پارانا» به عنوان مسیر اصلی حملونقل غلات و مشتقات آن از آرژانتین، میلیونها دلار زیان مالی برای بخش صادرات محصولات کشاورزی که بزرگترین منبع ورود ارز خارجی به این کشور آمریکای جنوبی است، به همراه داشته است.

با اینحال نارضایتی مردم در حال افزایش بود، زیرا فساد و مالیات های سنگین برای جنگ های خارجی پرهزینه از ویژگی های مهم دوران جانشینان لوئی چهاردهم، لوئی پانزدهم ضعیف (۷۴-۱۷۱۵) و لوئی شانزدهم بی عرضه (۹۳-۱۷۷۴) بود. این دریاچه در 15 کیلومتری شرق دماوند واقع شده است و یکی از مهم ترین مناطق گردشگری دماوند به شمار میرود. اهالی تهران میتوانند با سفرهای کوتاه خستگی زندگی شهری را در این مناطق از تن و روحشان به در کنند. ناگاه مسئول سردخانه، با تعجب و اخم نگاهم میکند. این منطقه که فقط 28 کیلومتر از شمال شرق تهران فاصله دارد، با داشتن آب و هوای خنک و باغهای سرسبز، شما را با منظرهای بهشتی روبهرو میکند.

و وقتی میروید با شاهکاری روبهرو میشوید که نامش با زایندهرود پیوند ابدی خورده: با سی و سه پل. مسیر رسیدن به شورمست از تهران چندان طولانی نیست، میتوانید با حدودا ۳ ساعت رانندگی (تقریبا ۲۰۰ کیلومتر مسیر) از تهران به این بهشت رویایی برسید. وجود بقایای آثار باستانی در کند علیا از جمله: تپه های گوشواره، قلعه پیرزن، جوهک نشاندهندهی قدمت طولانی این روستاست که به اوایل دوره اسلامی می رسد. توپوگرافی ویژه منطقه باعث شده است تا رودخانه شیرینرود در درازمدت و در اثر تحولات فرسایشی، درههای عمیق، تاریک و مرطوبی را ایجاد کند که در حاشیه امتداد شمالی-جنوبی آن، انبوهی از گونههای گیاهی مزوفیت و نمپسند جای بگیرند.

اگر به دنبال محلهای هستید که کمترین تغییر را از دیروز تا به امروز کرده باشد و شمال و جنوب آن به ترتیب متصل به بزرگراه های نیایش و همت باشد، ده ونک انتخاب معقولی است. اینکه چه میزان از حریم و بستر رودخانه گنجنامه تصرف شده منوط به انجام مطالعات مشاور است البته قطعاً تصرفاتی در این بخش صورت گرفته و در آن شکی نیست. کنار رودخانه پرآب بابل جادههای ساحلی، پارک ساحلی با امکانات رفاهی بسیار، کافیشاپ، رستوران، محوطه بازی، محوطه چمن، امکانات قایق رانی، سرویسهای بهداشتی و زمین فوتبال برای تفریح و سرگرمی وجود دارند. ماهی ازاد.صید انواع ماهی.ساخت قلاب.تعمیر تجهیزات ماهیگیری.ماهیگیر سنتی.صید ماهی با نیزه.تفنگ.تور ماهیگیری.تعمیر تور و قلاب لنسر ماهیگیری.ماهیگیری در زمستان.کتاب ماهیگیری .

سیاه ماهی و ماهی عروس را نام برد . سیاه ماهی و کپور می باشد . دریاچه لزور که دریاچه سیاه نیز خوانده میشود در فیروزکوه واقع شده است و یکی از زیبا ترین چشم انداز های این منطقه به شمار میرود. افزایش یا بسط نحوی در ترجمۀ سبزیانپور اندک است و به همین موارد محدود است. اورگلدز فلوریدا (Everglades) یک مارپیچ آبی زیبا است و خدایی که آن را آفریده مشخصاً از قایق رانی در این نقطه لذت می برده است. چون رودخانه در این قسمت عریض تر است ، طول پل آجری و تعداد دهانه آن بیشتر است .

در هر حال آبهای ((ریودولاپلاتا )) قسمتی از دریا تلقی نمیشود و بنابر این منحصراَ تحت حاكمیت دو دولتی است كه در ساحل آن قراردارند آنچه گفته شد مربوط به تقسیم آبهای رودخانه مذكور است . انتخاب هر ذره­ی غذایی توسط موجود در محیط، با فراوانی آن در محیط مرتبط می­باشد. دریاچه چیتگر که با تهران تنها ۳۰ کیلومتر فاصله دارد. فشم آبشارهای معروف و زیبایی هم دارد مثل: آبشار لالون، آبشار لارمحله و آبشار یخی آبنیک که دیدنشان خالی از لطف نیست. پس از حدود یک ساعت پیاده روی به آبشار میرسید.

زیرا کشور ما به طور طبیعی بر روی نوار بیابانی دنیا واقع شده است . برای توجیهپذیری احداث این سد به رونق پرورش ماهی و همچنین زمینههای جهانگردی نیز توجه ویژهای مبذول شده است، به نحوی که طی سالهای اخیر دیدن محل احداث سد سهدره به یکی از برنامههای ثابت تورهای مسافرتی کشور چین تبدیل شده و جالب اینکه در شرایطی که هنوز احداث سد به انتها نرسیده است، از هر جهانگرد برای تهیه بلیط ورودی 70 یوان معادل 7 هزار تومان دریافت میشود. دریاچه چیتگر که بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور است از سال ۱۳۹۲ به یکی از قطبهای گردشگری پایتخت بدل شده.

دو پل تاریخی که اکنون از جاذبههای گردشگری شهر اصفهان هستند. همچنین باز به همین دلیل قرار گیری در مرز دو موقعیت جغرافیایی متفاوت آب و هوای دلپذیر و معتدلی هم در آنجا حاکم است. روستای خوش آب و هوای کردان از توابع شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است. فشم یکی از مناطق ییلاقی شهرستان شمیرانات و قسمتی از اوشان فشم میگون است که در زبان عامیانه به عنوان “اوشون فشم” میشناسیم.

قرار گرفتن شهرها و روستاهاي ايران در مناطق کوهپايه اي، از ميان رفتن پوشش گياهي، رعايت نکردن حريم امنيتي رودخانه هايي که غالباً از ميان و يا کنار شهرها مي گذرند، ساخت وسازهاي بي رويه در مسير رودخانه ها، زير کشت بردن اراضي کنار رودخانه ها و ساير عوامل مشابه، از دليل اصلي وقوع جريان هاي سيلابي است. ساخت پروژه بر عهده شرکتی دیگر از آمریکا بنام Starrett بود که به انقلاب سال ۵۷ ایران خورد و بدست آنان تکمیل نشد. بنا براین اگر قصد قایق سواری در اطراف تران را دارید دریاچه واریان بهترین انتخاب شما خواهد بود. آتش جنگ بار دیگر از سال 1204 تا 1206 خورشیدی عباس میرزا را به منطقه قفقاز و حاشیه ارس کشاند اما نتیجه این جنگ ها هم این بار جز عهدنامه ترکمانچای بود.

انرژی برق آبی یکی از قدیمیترین انواع انرژی برای تولید انرژی الکتریکی و مکانیکی به شمار میرود و تا سال ۲۰۱۹، بزرگترین منبع تولید سالیانهی الکتریسیتهی تجدیدپذیر ایالات متحده به شمار میرفت. این دریاچه یکی از بهرترین مکانها رای گردش و تفریح بخصوص در فصل تابستان به شمار میرود. دشت هویج این روستا یکی از بهترین مکانها برای سفر در فصل بهار است. به همین خاطر به این فکر افتادیم مقاله ای تولید کنیم در مورد بهترین دریاچه های اطراف تهران برای ماهیگیری و قایق سواری. سد کرج در جاده کرج – چالوس واقع شده و یکی از مکان های مناسب ماهیگیری برای افراد مبتدی است.

دیدگاهتان را بنویسید