10 نکته صادرات به ترکیه – قوانین گمرکی و تعرفه کالاهای صادراتی ایران به ترکیه

ترکیه با بلغارستان، یونان، گرجستان، ارمنستان و عراق و سوریه هم مرز است. این شهر روزهای سردی را در ایام زمستان از سر خواهد گذراند، اما تفریحات زمستانی در استانبول جذاب و فراوان است. ۵۵۰ سال قبل از میلاد این منطقه مورد حمله ی پارسیان قرار گرفت و برای چند قرن بخشی از امپراطوری هخامنشی شد. ترکیه از لحاظ کیفیت زندگی و درآمد در جایگاه هفتم قرار دارد و در نظرسنجی Expat Explore نیز این کشور مکان خوبی برای زندگی خارجیان است. مهاجرت کاری به ترکیه مانند سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک و …

ما یاری رسان شما در امر سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه هستیم. در قوانین خرید ملک در ترکیه 2021 و 2022 نوع ملک فرقی ندارد چون هر ملکی را بخرید اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد. قسمت خوب ماجرا زمانی است که شما با اجاره ملک در ترکیه نیز میتوانید اقامت ترکیه را کسب کنید و این از مزایای اجاره خانه در ترکیه است، چون کسانی که هنوز برای خرید ملک در ترکیه شک دارند و نمیدانند میتوانند در این کشور زندگی کنند یا خیر میتوانند اقامت خود را از این طریق بگیرند و سپس به این سوال پاسخ دهند.

رودخانه های Euphrates, Tigris و ارس از رودهای مهم ترکیه هستند و دو تنگه ی Dardanelles و بسفر که قسمت آسیایی و اروپایی ترکیه را از هم جدا می کند، هم از تنکه های مهم این کشورند. یک چشم انداز غیر معمول که توسط فرسایش دشت های اتش فشانی ایجاد شده و ایجاد غارها و شهر های زیر زمینی کرده هم از دیگر مناطق دیدنی این کشور است. اگر فیلمهای تاریخی ترکیهای را دنبال کرده باشید، حتما نام این قصر باشکوه را شنیدهاید. بخش بزرگی از کشور ترکیه که آناتولی نام دارد در شمال غرب آسیا و منطقه خاورمیانه قرار گرفته و بخش کوچکتر آن که تراکیه نام دارد در جنوب شرق اروپا و منطقه بالکان قرار گرفته است.

زمانی که اسکندر کبیر حاکم مقدونیه شد ارتش خود را برای باز پس گرفتن منطقه از پارسیان به آناتولی فرستاد. پس از آنکه الکساندر کبیر این سرزمین ها را فتح کرد، این منطقه شاهید هلنیسم شد، فرآیندی که طی آن امپراتوری روم تا امپراتوری بیزانس انتقال پیدا کرد. بعد از مرگ او این منطقه بخشی از امپراطوری روم شد و بعدها پایتخت امپراطوری روم توسط کنستانتین به بیزانس منتقل شد. بعد از تقسیم امپراطوری روم این شهر پایتخت امپراطوری بیزانس شد.

فرودگاه اصلی ترکیه، فرودگاه کمال آتاتورک در استانبول و بعد از فرودگاه Esenboga در آنکارا است. آنکارا جاذبه های دیدنی زیادی همچون استانبول ندارد و در واقع معروف ترین جای دیدنی آن قلعه آنکاراست. ترکیه شباهت های زیادی به ایران داشته و در طی سال های گذشته نیز ایرانیان بسیاری برای مهاجرت کاری به ترکیه اقدام کردهاند. مشاغل بسیاری هستند که برای مهاجرت کاری و دریافت ویزای کاری ترکیه میتوان برای آنها درخواست داد.

اگر چه مسئولان آن روابط خوبی با مقامات و نهادهای ایرانی هم دارند و در برنامههای مختلف دینی و سیاسی در ایران از ایشان دعوت بعمل میآید اما گفته میشود آنها چندان تمایلی برای آشکار نمودن این روابط در داخل ترکیه ندارند. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود. باور آنان به پنج تن آل عبا که به نام پنجه آل عبا از آن یاد میکنند، اعتقاد به دوازده امام و برگزاری مراسم سوگواری عاشورا و نیز احترام فراوان به امام حسین(ع) و امام صادق(ع) و نیز باور به تولی و تبری از مظاهر اعتقاد آنان به تشیع است.

به همین منظور در ایام خاصی از سال (اواخر آذر) طی چندین شب مراسم با شکوه و خاصی برگزار میشود که اگر علاقهمند هستید در عین دیدن زیباییهای قونیه در این مراسم میتوانید شرکت کنید. امّا در حال حاضر تور زمینی ترکیه با قطار برگزار نمیشود و فقط با اتوبوس میتوانید تورهای زمینی را تجربه کنید. برای مسیر های کوتاه تر هم می توان از اتوبوس ها استفاده کرد و برای مسیرهای دریایی هم قایق های مسافربری وجود دارد. به همین دلیل نمیتوان قیمت دقیقی برای تور ترکیه عنوان کرد مثلا قیمت تور آنتالیا با استانبول تفاوت های زیادی دارد زیرا شما در آنتالیا میبایست 6 شب اقامت داشته باشید اما در استانبول می توانید به تعداد روزهای دلخواه در این شهر بمانید.

برای کار در رشته های پزشکی باید شرایطی داشته باشید که در ادامه مقاله به آن میپردازیم، پس با ما همراه باشید. قاضی: پس از رشته های پزشکی، قاضیان در ترکیه بیشترین حقوق را دریافت میکنند. صخره های کاپادوکیه و خانه های سنگی از دیگر جاذبه های دیدنی ترکیه هستند. از آنجا که تقویم قمری حدود 11 روز کوتاه تر از تقویم های خورشیدی مورد استفاده در جاهای دیگر است ، “حرکت” تعطیلات اسلامی در هر سال با آغاز ماه مبارک رمضان در تاریخ های متفاوتی از تاریخ میلادی شروع می شود.

سفر با قطار همیشه طولانیتر از روشهای دیگر است. استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه است و تنها شهر جهان است که هم زمان در دو قاره واقع شده است. بدون شک تنها در قهرمانمرعش خانهی بستنی سنتی ترکیه دوندورما! طبق قوانین کار در ترکیه، تمامی متقاضیان خارجی که به دنبال اشتغال در این کشور هستند، میتوانند به مدت 2 ماه به صورت آزمایشی مشغول به کار شوند.در این شرایط اگر فرد از شغل خود راضی نبود میتواند شغل دیگری را اتخاذ کند بدون اینکه نیازی به پرداخت جریمه به کارفرمای قبلی باشد. فرزندان متقاضی نیز میتوانند اجازه کار در این کشور را دریافت کنند.

۲۰ درصد از مردم این کشور در سال ۲۰۰۲ میلادی زیر خط فقر زندگی میکردند و نرخ تورم در این کشور در سال ۲۰۰۶ میلادی ۱۰.۵ درصد بود. یکی از پر تکرارترین سوالات درباره ترکیه دین مردم این دیار است. این تراسهای تراورتنی با آب داغ از چشمههای طبیعی پر شدهاند و سرشار از مواد معدنی هستند، که دارای خاصیت درمانی فراوان است. آرارات با ۵۱۳۷ متر (۱۶۸۵۴ فوت) بلند ترین قله ی ترکیه است. فرهنگ ترکیه مخلوطی از فرهنگ اسلامی با توجه به تعداد زیاد مسلمانان این کشور، با نگاهی پررنگ به اروپا در هم آمیخته واز نظر فرهنگی از بسیاری جهات شباهت های زیادی با فرهنگ ایرانی دارد.

مزایای بسیاری برای متقاضیان خارجی دارد. ترکیه با بسیاری از کشور ها دارای تعرفه ترجیحی است. ترکیه در دهههای گذشته رشد اقتصادی خوبی داشته و در حال حاضر جزو 20 کشور قدرتمند از لحاظ اقتصادی است. این غذای ترکی به عربی به معنای گوشت و خمیر است. این بنا بین 1609 و 1616 توسط محمد آقا، معمار سلطنتی ، برای سلطان احمد اول ساخته شده است . سلیمان اول دستور داد نقاشیها و نگارگریهای داخل ایاصوفیه را بپوشانند تا نماز جمعه در آنجا خوانده شود.

مردمان اولیه ی آناتولی که زبان آن ها منشا زبان هندی و اروپایی بوده اول هیتی ها و بعدها Phrygians و Thracians بوده اند. حکومت سلجوقیان تا زمان حمله ی مغول در سال ۱۲۴۳، فرمانروایی منطقه آناتولی را در اختیار داشتند، پس از حمله مغول ها ترکیه به بخش کوچکی به نام Turkish beyliks تجزیه شد. در کشور ترکیه میان شیعه و سنی نزاعی وجود ندارد، اما شیعیان همواره از سوی حکومتها، به ویژه حکومت عثمانی تحت فشار بودهاند تا اینکه به دنبال استقلال جمهوری آذربایجان، میزان توجه حکومت نسبت به شیعیان جعفری ترکیه، که دارای قومیت آذری هستند، بیشتر شد و سیاست پردازان برای اقلیت، جای ویژهای در معادلات سیاسی ترکیه گشودند.

پس از چندین سال حکومت تک حزبی، در یک سیاست آزمایشی برای تجربه حکومت چند حزبی، حزب دموکرات در انتخابات پیروز گردید و در سال ۱۹۵۰ قدرت به صورت صلح آمیز به این حزب منقل شد. شیعیان ترکیه دارای حزب سیاسی مشخصی نبوده و در انتخابات معمولا از احزاب راست گرای ملی و اسلامی حمایت میکنند. جامعه شیعیان جعفری از نظر اقتصادی نسبتاً فقیر محسوب میشوند و جزو طبقات محروم جامعه ترکیه به شمار میآیند. اما اگر میخواهید جاهایی خوش آب و هوا را برای تور ترکیه در فصل زمستان انتخاب کنید، آنتالیا، کوش آداسی و شهرهای ساحلی ترکیه، انتخابهایی عالی به شمار میروند.

استانبول به داشتن بازارها و مراکز خرید بی شمار هم معروف است. ترکیه در منطقه ی آناتولیا واقع شده و تقاطع میان آسیا و اروپا است. بلیط هواپیما ترکیه پرفروشترین بلیط هواپیما در میان پروازهای خارجی ایران است. عضو هیئت مدیره اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به افزایش صادرات ایران به عراق در سال جاری، گفت: صادرات ایران به عراق تا پایان امسال به 9 میلیارد دلار می رسد.

درحالیکه برخی خانهها بیش از 1 میلیون دلار قیمت دارند، میتوان بهراحتی برای خرید خانه با ارزش کمتر از 100.000 دلار نیز اقدام کرد. بله. با خرید ملک به ارزش حداقل 250000 دلار آمریکا، ظرف مدت 3 تا 5 ماه. مدیران مارکتینگ: اگر به عنوان مدیر مارکتینگ برای دریافت ویزای کار و اخذ اقامت اقدام کنید، ماهانه حداقل 10.500 لیر درآمد خواهید داشت. مدیران بانک: اخذ اقامت کاری برای مدیران بانک شرایط خاصی داشته و البته با توجه به بانکی که برای اجازه کار در ترکیه به آن درخواست دادهاید ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید