پاورپوینت استان اصفهان و بررسی بناهای معماری آن – فایلمس

مهرداد قطره سامانی روز سهشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه بارشی تا روز پنجشنبه در استان فعال است و منجر به کولاک برف در کوهرنگ، اردل، لردگان، فارسان و بخش میانکوه میشود. تله کابین واقع در این روستای کوهستانی نیز باعث شده مسافران زیادی جذب این منطقه ی گردشگری شوند چون برای اولین باز در شمال شرق ایران تله کابینی تاسیس شده است که 8 تا 10 هزار نفر گردشگر را در طول روز میتواند جا به جا کند.

این روستا به دلیل اینکه در ارتفاعات کوهستانی قرار دارد و عدم وزش بادهای خشک، آب و هوای معتدلی دارد و این مسئله باعث شده است که تبدیل به ییلاقی برای مشهدی ها و جاذبه ای طبیعی بین دیدنی های مشهد شود چون روزانه 3 تا 4 درجه سانتی گراد دمای هوا از هوای مشهد خنک تر است. و هنگامی که خطر را حس میکردند به یکدیگر میگفتند خالد (سردار عرب در جنگ های این منطقه) آمد، خالد آمد! امام قلی دودانگه میگوید مادر پیر و بیماری دارد که باید او را کول کند و این طرف و آن طرف ببرد.

در کتاب حدود العالم که سال ۳۷۲ هجری قمری نوشته شده است این گونه گفته شده که: دیگر رودیست آن را سپید رود خوانند از کوه حوبرث رود از ناحیت ارمینیه روی به مغرب و میان گیلان ببرد و اندر دریای خزر افتد. امکان ندارد از دیدنی های مشهد صحبتی شود و در محفلی درباره مشهد چیزی گفته شود یا متنی برای معرفی شهر مشهد نوشته شود و نام فردوسی و آرامگاهش آورده نشود.

دشت هویج (به زبان محلی گرچال یا گهچال و یا گیاه چال نیز گفته میشود) یکی از جاذبه های دیدنی روستای افجه است که در ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دریا و در بالادست مرکز روستا، قرار دارد. همین دلیلی شده است بر ییلاقی شدن این روستا برای ساکنان مشهد یا مسافرانی که به جست و جوی آرامش روستایی پا به سفر و کشف دیدنی های مشهد گذاشته اند. • کیسه خواب: یکی دیگر از مهم ترین اجزای سفر هایی که با کمپینگ همراه هستند کیسه خواب است. روستای برگ جهان آبشاری به نام برگ جهان دارد که بسیاری از افراد برای دیدن این آبشار به این روستا سفر میکنند.

بنابراین افراد با طیف وسیعی از مشکلات، و در هر سنی، ممکن است به مراجعه به فیزیوتراپی پونک نیاز پیدا کنند. در ساحل رودخانه اروند پوششی از «چولان» (بوتههای بلند) و «نی» وجود دارد که هر چه رودخانه به سمت دهانه اروند نزدیکتر میشود عمق چولان آن افزایش مییابد. این مجموعه، سه ساختمان جداگانه دارد که در هر یک کالاهایی از معروفترین و معتبرترین برندهای جهان به فروش میرسند. حتی دیگر لازم نیست که از صفر شروع به کار کنید و زمان زیادی برای انجام کارهای تکراری صرف کنید تا یک صحنه محیط صحنه شهر کنار رودخانه کوه برفی ونیز را از اول مدلسازی، تکسچرینگ، دوربین گذاری، تنظیمات رندرینگ و خروجی رندر نهایی را بگیرید و تازه شروع به انجام عملیات طاقت فرسای پست پروداکشن در فوتوشاپ نمایید.

منبع دیگری که منبع اول را قبول ندارد دلیل متفاوتی را برای این اسم بیان میکند که اخلومد از ترکیب واژه ی ترکی اخلو به معنی دالستان و واژه ی فارسی مد که پسوند اسامی مکان است (مثل فرومد و فارمد) می باشد که کل این ترکیب با هم معنی جایگاه دال و درخت (دالستان) را میدهد. علاوهبر این کوچههای این روستا، مکان بسیار زیبایی برای عکاسی در فصل پاییز هستند. خانه های روستایی در جهتی از تابش خورشید ساخته شده که انرژی در فصل گرم و سرد بهینه مصرف می شود. روستای جاغرق روستایی کهنسال با قدمتی که به قبل از ظهور اسلام برمیگردد یکی از سبزترین و تاریخی ترین دیدنی های مشهد است.

روستای جاغرق مشهد در 21 کیلومتری شمال غربی مشهد، 7 کیلومتری جنوب غربی طرقبه مشهد و در جاده عنبران قرار دارد. در ادامه دکتر کریستین الیک – Christine Alecke – از وزارت علوم آلمان با اشاره به این که پروژه مدیریت یکپارچه رودخانه زاینده رود یکی از 17 پروژه ای است که وزارت علوم آلمان در کشورهای مختلف در حال انجام آن است، گفت : از لحاظ پیشبرد اهداف و فازهای برنامه ریزی شده پروژه مدیریت یکپارچه رودخانه زاینده رود در رتبه ی سوم قرار دارد که بیانگر پیشرفت فازهای آن است .

بخش بالای این بنا تو خالی است و معماری داخل آن با 20 ستون مرمری در پایین بنا و 8 ستون در بخش بالایی نشان دهنده الهام معماری بخش داخلی بنا از دوره ی اشکانی است. در معماری داخلی بنا کاشی کاری ها و نقوش سنگ برجسته ای از شاهنامه و کتیبه هایی سنگی از اشعار فردوسی بزرگ نیز مشاهده می شود.مجموعه ی فرهنگی گردشگری باغ آرامگاه فردوسی، امروزه در طوس و در 25 کیلومتری شمال غربی مشهد جایی در بین دو روستای طوس سفلی و اسلامیه نزدیک به شهر تاریخی تابران و بقعه ی تاریخی هارونیه قرار دارد. از جاذبه های روستای کنگ می شود به بافت طبیعی این منطقه اشاره کرد که شامل چشم انداز زیبای کوهستانی، چشمه های زیبا و درختانی که بر دامنه ها ی کوهپایه های این قسمت قرار دارند می باشد.

کنگ از نظر لغوی هم به معنی پرنده ای با پنجه های قوی است که محل زندگی اش در مناطق کوهستانی است و هم به معنی دژی مستحکم می باشد. نوع تحقیق حاضر کاربردی-توسعه­ای است. علت آن هم این موضوع است که رودخانه ی جاری از دل این روستا در امتداد خودش خشک میشود اما در چند صد متر پایین تر از خشکی اش آب فراوانی از زمین میجوشد. دره اخلومد درختان سیب پر رونقی دارد که باعث شده است سیب آن در ایران معروف باشد.

این شاهکار ادبی که تاریخ ایران را در غالب افسانه از ابتدا تا حمله ی اعراب به ایران را روایت می کند. جنس کوه های اطراف این دره آهکی بوده و همین موضوع حفره هایی را در زیر آبشار های این منطقه رو دیواره ی آنها پدید آورده است. هنگام بازدید از این روستا بازدید از چشمه قلقلی، روستای سقف های شیروانی، قله شیرباد، دره نهل، قله چمن را نیز فراموش نکنید. غزلی که در یاد شهیدان وطن و آنان که تن به تیرگی استبداد ندادند و چون آذرخش، اندیشهها را روشنی بخشیدند: با آرمآنهای خود زیستند و در این راه به شهادت رسیدند و مثل مرغ طوفان، ترسی از حوادث زمانه و تبعات آن نداشتند.

دیدگاهتان را بنویسید