نیز باید توجه کرد

عید فطر در ترکیه به عنوان جشن اسلامی ارزش و جایگاه بالایی دارد. در این مرحله وارد پرتال خود در سایت ترکیه بورسلاری خواهید شد و می توانید با انتخاب زبان فارسی مراحل ثبت نام را به صورت ساده با زبان فارسی طی نمایید. انتخاب: در این مرحله نتایج مصاحبه ها به کمیته ای به نام کمیته انتخاب ارسال می گردد که بعد از آن نتایج نهایی افراد برگزیده اعلام می گردد. از استانبول که به پایتخت فرهنگی اروپا شهرت دارد گرفته تا بدروم، مارماریس، کوش آداسی، آنتالیا و دیگر شهرهای ساحلی در حاشیه مدیترانه که هرکدام رنگ و بوی خاصی دارند.

در کشور ترکیه میان شیعه و سنی نزاعی وجود ندارد، اما شیعیان همواره از سوی حکومتها، به ویژه حکومت عثمانی تحت فشار بودهاند تا اینکه به دنبال استقلال جمهوری آذربایجان، میزان توجه حکومت نسبت به شیعیان جعفری ترکیه، که دارای قومیت آذری هستند، بیشتر شد و سیاست پردازان برای اقلیت، جای ویژهای در معادلات سیاسی ترکیه گشودند. شما میتوانید به صورت آنلاین از طریق سیستم پذیرش درخواست بورسیه اقدام نمایید.

توجه نمایید که در صورت برگزیده شدن شما تاریخ دعوت به مصاحبه برای شما ارایه خواهد شد و اگر در صفحه خود در قسمت RESULTS حالت Awaiting Evaluation را مشاهده کردید به معنی رد شدن شما می باشد. از آنجایی که عدهای به قصد خرید به ترکیه سفر میکنند، باید توجه کنید که اگر تور هوایی ترکیه را انتخاب کردید، فقط حجم بار مشخصی میتوانید در پرواز حمل کنید. ایرانی ها برای سفر به ترکیه نیازی به اخذ ویزای توریستی ترکیه ندارند و تنها با داشتن پاسپورت معتبر میتوانند به این کشور سفر کنند. در حقیقت ترکیه بهترین مکان برای عاشقان شکم است که به هیچ عنوان دست خالی بر نخواهند گشت.

آموزش زبان ترکی استانبولی یا در دانشگاهی که بورسیه شدید یا در مؤسسه ای نزدیک دانشگاه و اگر مقدور نبود در شهر دیگری غیر از شهری که پذیرفته شدید. آنکارا، پایتخت کشور ترکیه، از معدود شهرهای توسعه یافتهی دنیاست که درکنارظاهرمدرن ، نشانههای سنتی امپراطوری عثمانی را در خود حفظ کرده است، ساختمانهای سنگی، قلعهها و میراث فرهنگی آنکارا شهرت زیادی دارد و با توجه به شرایط مطلوب بازرگانی و کشاورزی، این پایتخت را به شهری مدرن مبدل کرده است. بنابراین بیشتر مردم ترجیح میدهند در فصلهای پاییز و بهار به این قسمتها سفر کنند ولی برای مثال شهری مانند آنکارا معمولا آبوهوای متعادلی دارد و در همه ایام سال میتوان به آنجا سفر کرد.

داوطلبانی که مایل به تحصیل در این رشته ها هستند برای اثبات مهارت زبان خود (تافل و سایر گواهینامه های معادل آن) باید مدرک زبان معتبر بین المللی داشته باشند. اکثر این برنامه ها به نمرات آزمون پذیرش بین المللی مانند GRE ، GMAT ، SAT و غیره نیاز دارند. در جنگ جهانی دوم ترکیه با آلمان و ژاپن مقابله کرد و به سازمان ملل پیوست. این کشور دو تکه از شمالغربی با بلغارستان، از غرب با یونان، از شمالشرقی با گرجستان، از شرق با ارمنستان، آذربایجان و ایران، از جنوبشرقی با عراق و سوریه و از جنوب با دریای مدیترانه و به تبع آن با قبرس همسایه است.

بیش از ۳۱ میلیارد متر مکعب آب نیز در پشت دیوارهای این سد وجود دارد که دریاچه ای به اندازه ۶۸۷ کیلومتر مربع را به وجود می آورد. ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در شمال غرب آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقه بالکان (منطقهای در جنوب شرق اروپا) قرار دارد.

البته که نمی توان از نزدیکی ترکیه به ایران و عدم نیاز به ویزا برای سفر به این سرزمین را در نظر نگرفت. نکته بعدی نرخ بلیط هواپیما ترکیه است مثلا اگر در زمان high season سفر کنید قیمت بلیطها کمی بیشتر می شود اما اگر در فصل های پاییز و زمستان با تور پاییز 1400 قصد سفر داشته باشید نرخ بلیط هواپیما کمی پایین تر می آید اما تور ترکیه تابستان و تور ترکیه نوروز کمی گران تر است. از دیگر نکاتی که توریست هایی که به کشور ترکیه سفر می کنند در لحظات آخر متوجه آن می شوند و یا گاهی می دانند اما فراموش می کنند، این است که پایتخت ترکیه آنکاراست و استانبول نیست.

یک ورودی را به سمت مسجد آبی برای بازدید کنندگان که در آن قبل از ورود ، ما باید کفش ها را در آورده و با خود آنها را در کیسه های پلاستیکی حمل کنیم وجود دارد . هر متقاضی ۱۲ انتخاب دارد . هزینه حضور در این مجلل با امکانات رفاهی متعدد برای هر روز حداقل ۱۲۸ دلار است. شاید جالی باشد بدانید که در سال های گذشته صنعت توریسم در کشور ترکیه و به خصوص در شهرهای توریستی محبوب اش با رشد چشمگیری همراه بوده است و این روزها سفرهای بسیار زیادی از کشورهای مختلفی به این مقصد برگزار میشود و این کشور به دلیل متنوع ترین جاذبه ها و نزدیکی فرهنگ و مسیر به خصوص برای گردشگران ایرانی توانسته جزو انتخاب اول مسافران باشد.

آشنا به زبان ترکی نمی باشم آیا نقص در پذیرش می شود؟ توجه کنید که در مصاحبه انتخاب شدن یا نشدن شما مشخص نخواهد شد و تا روز اعلام نتیجه نامعلوم است. تنها در صورتی که قصد اپلای برای مقطع دکتری را دارا هستید، نیاز می باشد تا مدارک تحصیلی خود را مانند ریزنمرات و مدرک فارغ تحصیلی را به زبان انگلیسی یا ترکی بارگزاری کنید. در زمان ثبت نام نیازی به ترجمه مدارک نمی باشد اما در صورت قبولی باید ترجمه شود. باید اطلاعات خواسته شده را به صورت دقیق وارد کرده و دکمه save را بزنید. بهتر است انتخاب های خود را از یک گروه رشته ای انجام دهید و یا اینکه چیدمان رشته ها به هم مرتبط باشند چرا که این کار شانس اخذ بورسیه را بالاتر خواهد برد.

جهت مشاهده نتایج باید به پورتال دولت ترکیه ( این لینک) مراجعه نمایید و با وارد کردن یوزر و پسورد خود وارد بخش کاربری خود شوید و از نتیجه مطلع گردید. شاید در وهله اول گفتگوی شما از سلام و احوال پرسی شروع شود و کم کم سوالات رنگ و بوی شخصی تر و جزئی تر پیدا کنند؛ اما شروع صحبت شما یک پیش شرط دارد و آن هم مهمان شدن به صرف یک فنجان چای و یا قهوه ترک خواهد بود. اداره آمار ترکیه میزان صادرات ایران به ترکیه را در ۹ ماه اول سال جاری در حدود ۲.۹ درصد نسبت به سال گذشته دارای کاهش دانست و این میزان را ۵.۶۶۴ میلیارد دلار تخمین زد.

دیدگاهتان را بنویسید