مطالعات حقوق انرژی, 2(2 ), 305-322

نمای روستا از دور شبیه یک تابلوی نقاشی است با آسمانی آبی، دامنه هایی سبز و خانه هایی که سقف و حیاطشان در هم تنیده شده و کوچه راه هایی که از دل خانه ها میگذرد، رهگذران را فرا می خواند. شما میتوانید یک دوربین با خود ببرید و هنگام نورپردازی، عکسهای زیبایی از نمای بالای تهران بگیرید. ربیعی (1394) پژوهشی با عنوان «توسعۀ اجتماعی ـ اقتصادی و تأثیر آن بر تلقی افراد از چیستی خرافات، مطالعۀ موردی: شهرستانهای استان اصفهان» انجام داده است. در این نوع کمپینگ افراد به نوعی در یک مسابقه شرکت میکنند. در طی کمپینگ افراد به تنهایی و یادر کنار افرادی دیگر چادر برپا کنید و شب را در همان چادر هایتان بگذرانید.

در این مورد نیز بسیاری با دوچرخه سواری یا سوار بر موتورسیکلت به طبیعت گردی میپردازند و در آخر روز در جای مناسبی چادر های خود را برپا میکندد. پارک چیتگر از جنوب به آزاد راه تهران-کرج از غرب به شهرک سرو آزاد و پیکان شهر و از شرق به منطقۀ خرگوش دره محدود می شود.از امکانات این بوستان می توان به پیست دوچرخه سواری، باشگاه سوار کاری، پینت بال، رستوران، میشه زار، آلاچیق اشاره کرد. از طرفی عبور این راه اصلی از کنار روستای کریک آن را به روستایی با پر اهمیت در زمینه ی تجارت، کسب و کار و رفت و آمد تبدیل کرد.

مواد مغذی مانند فسفر و مواد مصرف کننده اکسیژن از آلاینده های اصلی مخازن و دریاچه ها محسوب شده ، سپس با توجه به زمان ماند قابل توجه این آلاینده در سیستم تاثیر ویژه ای در وضعیت تغذیه گرائی و کیفیت آب مخازن و دریاچه ها دارند . تعریف مذكور در عهدنامه مربوط به تحدید حدود رودخانه اوروگوئه هم آمده است این عهدنامه برای قسمتی از رودخانه تالوگ را ذكر كرده و آنرا محور معبر اصلی كشتیرانی دانسته و برای تعیین مرز قسمتی دیگر از رودخانه روشی بدیع در پیش گرفته است .

مناظر اطراف رود ارس به خاطر داشتن جاذبههای طبیعی و تاریخی هر ساله گردشگران زیادی را از اقصی نقاط ایران و دنیا به سمت خود جذب میکند. زاینده رود مهمترین و پرآب ترین رود در حوضه آبریز مرکزی ایران است. این رود با ۴۳۸ کیلومتر طول، بهعنوان یازدهمین رود طویل ایران شناخته میشود. کمپینگ درواقع یک فعالیت تفریحی در دل طبیعت و در فضای باز است، این فعالیت در جایی که کیلومتر ها از خانه خودتان فاصله دارد و در طی سفر انجام میشود. فاصله این روستا تا مرکز تهران در حدود ۹۰ کیلومتر است.

او که از کودکی در کنار پدر و مادر خود به سفر و طبیعت گردی درطبیعت پرداخته بود در سال 1901 برای تجربه کمپینگ به کشور ایرلند سفر کرد و این سفر باعث شد تا او کتابی را تحت عنوان The Campers Handbook چاپ کند. به شاهنامه خوانی کهنسالان روستا گوش فرا دهید تا یکی از رویایی ترین شب هایتان را در خاطرتان ثبت کنید. شاهنامه خوانی بزرگان روستا را می توان کهن ترین آداب و سنن به جامانده در روستای کریک برشمرد. در این روستا آب و هوا به اندازه ای خوب است که بهترین کار ممکن قدم زدن در کوچه پس کوچه های این روستا در اول صبح است چرا که در این زمان می توانید دخترانی با لباس های رنگارنگ و چارقدهای زیبا را که در رفت و روب ایوان های خانه هایشان هستند ببینید و جلوه ی ویژه ای به منظره ی این روستای زیبا می دهد.

بنظرم سالهای زیادی است که دیگر آب از سد کرج سرریز نکرده وماهیگیری در رودخانه کرج هم ممنوع است ،البته برای من و شما ، حتی شنیده ام که به علت کاهش بیش از اندازه آب سد کرج این روزها میتوان از سمت غرب سد یعنی از کنار جاده کرج چالوس ، پیاده به روستای واریان که در آنسوی سد قرار دارد رفت ، اگر این قول نزدیک به صحت باشد میتوان علاوه برابراز نگرانی بر آثار این خشکسالی، با کمال تاسف و تاثر نتیجه گیری کرد که ماهیان سد کرج که ذخیره ای برای رودخانه کرج در بخش بالادست سد بودند نابود شده اند .

همچنان که در حال پیاده روی هستید، قطعا مدهوش خواهید شد زیرا مزارع برنج در اطراف این روستا قرار دارند و بوی برج این منطقه را بر خواهد برداشت. اگر به کوهنوردی علاقه دارید می توانید صعود به ارتفاعات در این منطقه را تجربه کنید . روستای کریک در مسیر صعود به قله ی دنا قرار گرفته است. دو آسیاب، یک چشمه قنات و دو گورستان قدیمی در این روستا وجود دارد که در زمره آثار تاریخی قرار می گیرد و باعث شده تا روستای کریک از حیث جاذبه های تاریخی نیز بی بهره نباشد.رودخانه بشار و پل کلو، چشمه زیر امامزاده، چشمه پشت آسیاب و چندین آبشارهای کوچک در مسیر دو رودخانه نام برده شده نیز جاذبه های طبیعی این روستای زیبا می باشند.

در روستای کریک چهار بارگاه امامزاده وجود دارد که بارگاه دو امامزاده به نام های امامزاده عسگر (ع) و امامزاده اسحاق (ع) در درون روستا و و بقعه نیمه مخروبه امامزادگان شاه نعمت اله و علی (ع) در حوالی روستا قرار دارد و جزو آثار فرهنگی روستا به حساب می آیند. آبشار لالان که با نام لالون نیز شناخته میشود، واقع در درهای به همین نام در 12 کیلومتری شمال شرق اوشون فشم قرار دارد. بنابراین اهمیت تحقیقات آتی بر روی جنگلهای شمال ایران کاملاً واضح است. باقرزاده کریمی گفت: بخش وسیعی از حاشیه رود کارون به عنوان تالاب محسوب میشود، به همین دلیل این رودخانه از نظر اکولوژیکی برای محیط زیست اهمیت دارد.

این تفریح تقریبا از قرن 20م رواج داشت با این تفاوت که در آن زمان اشراف پس گشت و گذار در طبیعت به چادر های برمیگشتند که اتفاقا بسیار مجلل بوده و تمام امکانات رفاهی در آنها فراهم تر بود. ساخت پروژه بر عهده شرکتی دیگر از آمریکا بنام Starrett بود که به انقلاب سال ۵۷ ایران خورد و بدست آنان تکمیل نشد.آپارتمانهاپس از انقلاب ۱۳۵۷ و روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی در ایران، بخشی از زمینهای شهرک غرب توسط سازمانهای دولتی مصادره و به تعاونیهای مسکن واگذار گردید که منجر به ساخت اولین آپارتمانهای چهار طبقه هشت واحدی در شهرک غرب شد.

وفاخواه، م.، بخشی تیرکانی، م. مالکی، ج.، و عبدالهی، م.، و باجلان، ل. درواقع در کمپینگ همین که شما برای تفریح به فضای بازی رفته باشید و برای اقامتتان در طول شب پادر برپا کنید کمپینگ کرده اید. پیش روی با صبر و حوصله و انتخاب مسیر با استراتژی درست در این دنیای غیرقابل پیش بینی و خشن، در حالی که بسته های زیادی به پشت و بدن شما بسته شده اند میتواند چالش برانگیز و خسته کننده باشد، ولی در عین حال به شدت ارزشمند است. محمد شهریاری ، با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی درخصوص احتمال سیلاب در تهران، اظهار کرد: بر اساس هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان تهران وزش باد شدید موقت و رگبار باران، احتمال وقوع تگرگ و احتمال بالاآمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و جاری شدن رواناب موقت در مسیل ها طی روزهای سه شنبه (۲۱ اردیبهشت ماه) لغایت جمعه (۲۴ اردیبهشت ماه) در دامنه و ارتفاعات استان تهران و البرز پیش بینی می شود.

در پی جدایی پاکستان و درگیریهای شدید هندوها و مسلمانان، حدود هشت میلیون مسلمان از هند به پاکستان مهاجرت کردند. در ایستگاه ترانزیت سفر به پاکستان را از طریق جاده واشاپ ادامه دهید. ” ما معمولاً پنج صبح از خواب بیدار می شدیم. از طرف دیگر می توانید مردانی که دام ها را به سوی چراگاه ها می برند را مشاهده کنید و ترکیب تمامی این موارد می تواند باعث شود شما از چارچوب زندگی شهری خارج شوید و کمی آرامش و زندگی عادی مردمان این سرزمین را مشاهده کنید. اگر شما با پای پیاده وارد طبیعت شوید مطمئنا بیشترین برخورد را با عوامل طبیعی و بکر خواهید داشت.

شاید شما نیز تا کنون این تجربه بکر را پشت سر گذاشته باشید اما در این مطلب میخواهیم کمپینگ را به طور بسیار دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم تا تمامی موارد مربوط به کمپینگ و اطلاعات مربوط به آن را به خوبی بدست بیاوریم، چرا که داشتن اطلاعات کافی تر مارا به تجربه لذت بخش تر نزدیک میکند. در پاییز هم لباس رنگارنگ طبیعت تصویر تازه ای در روستا ایجاد می کند اما در زمستان آب و هوای سرد و خشک مانعی برای قرار گرفتن این روستا در لیست مقاصد سفر است. را فراموش نکنید. بهتر است یک چک لیست سفر تهیه کنید تا وسیلهای را از قلم نیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید