محله پونک منطقه2 – املاک اینترنتی آی شهر محله پونک منطقه2

درموقع تحدید حدود بر روی ارس و تعیین وضعیت جزایر تعریفی از جزایر به عمل نیامده است و کلیه جزایر موجود در رودخانه در آن موقع ، بدون توجه به مسافت طبیعی و کوچکی یا بزرگی جزایر مد نظر قرار گرفتند. عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد: برای دستیابی به حدود 22 میلیارد مترمکعب آب جاری در رودخانههای خوزستان نیاز به احداث سدهای مخزنی زیادی است که سالها به طول میانجامد و هزینههای بسیاری در بر دارد. موقع قدم زدن در پارک متوجه درختان تنومندی میشوید که بیشتر از 10 سال قدمت دارند، این درختان یادگار دره فرحزاد، پیش از احداث پارک هستند.

بافت شهری این محله شامل خانههایی با قدمت ۴۰ ساله ، آپارتمانها و برجهای نوساز و خیابانهای عریض میشود که همچنان این ساخت و ساز ها ادامه دارد. این شهرک مسکونی دارای 3 فاز میباشد که معماری و ساخت آن توسط شرکتی آمریکایی در زمان قبل انقلاب انجام شده است. تمامی خدمات ما توسط متخصصین ما بصورت کاملا پیشرفته و حرفه ای با دستگاههای تخصصی حتی در روزهای تعطیل نیز انجام می شود. استفاده خردمندانه از آب بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که آب به همه میرسد و برای نسل های آینده ما نیز به میزان کافی دردسترس است.

تیراژه علاوه بر سرزمین عجایب و مغازه های فراوان، کافی شاپ ها و رستوران های زیادی هم دارد. افرادی هم که دوچرخه ندارند میتوانند از دوچرخههایی که برای علاقمندان به این ورزش در پارک کرایه داده میشود، استفاده کنند. محله فردوس با محوریت بلوار فردوس شرقی از شمال به بلوار آیت الله کاشانی، از غرب به بزرگراه ستاری و شهرک پرواز، از شرق به بزرگراه جناح و از جنوب به بزرگراه شیخ فضل الله نوری محدود شده است.

این بلوار از فلکه دوم صادقیه آغاز و در تقاطع با بزرگراه همت پایان میابد. بلوار فردوس از تقاطع با بلوار آیت الله کاشانی در نزدیکی فلکه دوم صادقیه آغاز و با گذر از بزرگراه های ستاری و باکری، به بلوار الهام در محله کوی ارم میرسد. در قسمت شمالی این بلوار از فلکه دوم تا بزرگراه ستاری دو محله مهران و ابوذر قرار دارد که بلوار شمالی – جنوبی ابوذر این دو محله را از هم جدا کرده است. شهرک پرواز محله ای در جنوب غربی این منطقه است، که از شرق به بزرگراه ستاری، از جنوب به بزرگراه شیخ فضل الله نوری از شمال به بزرگراه علامه جعفری و بلوار آیت الله کاشانی و از غرب به بلوار شقایق محدود شده است.

در اين مطالعه 187 عدد ماهي صيد گرديد كه از خانواده كپور ماهيان Cyprinidae مي توان به گونه هاي:سياه ماهي Capoeta barroisi، سياه ماهي Capoeta siboldi، سياه ماهي Capoeta aculeata، سياه ماهيCapoeta capoeta macrolepis، ماهي خياطه Alburnoides bipunctatus، ماهي سفيد رودخانه اي Barbus mursa.cephalus Leuciscus سس ماهي كلفت لب و از خانواده رفتگر ماهيان Balitoridae مي توان به Nemacheilus kermanshaensis و Nemacheilus persa اشاره كرد. بدين منظور بعد از مشخص كردن رودهاي اصلي و فرعي موجود در دشت، اقدام به نمونه گيري آب در طول مسير رودخانه جاجرود گرديد و رابطه EC با طول مسير رودخانه مشخص شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر30قسمت از این مجموعه تلویزیونی به دست ما رسیده که یکشنبهها در واحد دوبلاژ سیما دوبله میشود و من فکر میکنم مورد توجه مخاطبان بسیاری قرار گیرد. پارانا و شاخههای آن همچنین منبع درآمد و معاش روزانه بسیاری از ماهیگیران ساحلی میباشد. بسیاری از مطالعات در ایران (13 و 32) این گونه را Acanthocephalynchoides cholodkowski نامگذاری کرده­اند که این اسم دیگر اعتبار ندارد. یکی دیگر از روستاهای زیبا در شهرستان پاوه روستای زردویی است. نتیجه این انشای زیبا : به راستی ما خیلی باید به فکر حفظ زیبایی های طبیعت و محیط زیست باشیم .

شهر زیبا از شمال به بزرگراه همت، از جنوب به بزرگراه حکیم(علامه جعفری)، از شرق به بزرگراه باکری و از غرب به شهرک اندیشه محدود میشود. شهرک نفت با وجود بزرگراه های یادگار امام و اشرفی اصفهانی در جنوب غربی و شرقی آن دسترسی خوبی به سایر مناطق شهر تهران دارد. شهران که در گذشته آب پیک نام داشته است، محله ای در شمال غربی تهران میباشد که از شمال به رشته کوه های البرز، از غرب به ده کن، از جنوب به بزرگراه همت و از شرق به بزرگراه باکری محدود شده است. «و اصفهبد بادوسبان و ویجن بن رستم را به کوه فرستاد برای محافظت و مصمغان را به نودیه معلمان پدید کرد تا کر کیلی کند و تفحّص و تجسّس اخبار فرماید» (ابن اسفندیار، 1366: 236). در پاورقی ذیل «کر کیل» آمده است: «کذا فی جمیع نسخ».

اما آنچه که باعث به هم خوردن این چرخه و در نتیجه جمع شدن بیش از حد آب روی زمین میشود تغییرات جوی ناگهانی هواست که سیل را پدید می آورد. از جمله رودخانهها با درجه سختی ۳ در ایران می توان به بخش پیش از روستای معدن روخانه ارمند اشاره کرد. کلیسایی که از سادگی و اندازه کوچکش می توان حدس زد که برای استفاده چوپانان منطقه ساخته شده است. برای حذف آرسنیک از آب ، از نانو بلورهای مغناطیسی به عنوان هسته اصلی سیستم های تصفیه جدید مورد استفاده قرار می گیرد علت استفاده از این نانوها این است که سطوح معدنی آهنی تمایل شدیدی به جذب آرسنیک از خود نشان می دهد و همچنین با انتخاب اندازه مناسب می توان به راحتی این ذرات مغناطیسی را از آب جذب و جدا کرد.

این محله از شمال به بزرگراه آبشناسان، از شرق به بزرگراه ستاری و از جنوب به حکیم محدود شده است. پارک پردیسان، همسایهی دیوار به دیوار بوستان نهجالبلاغه می باشد و بزرگراه یادگار امام آن دو را از هم جدا میکند. یکی از محله های قدیمی در غرب تهران است که از سال 1380 به بعد با تخریب خانه های قدیمی و باغ های فراوانی که داشت و ساخت ساز ساختمان و آپارتمان های جدید تغییر فراوانی کرده است.

در اولین سال های پیروزی انقلاب اسلامی ساخت و ساز و شهری شدن این منطقه شروع شد و در مدت زمان کمی رشد سریعی پیدا کرد. کمیسیون مزبور همچنین طی مدت دو سال هیدرولوژیک (آب شناسی ) از تاریخ امضای موافقتنامه حاضر ، مناسب ترین ترتیبات برای استفاده به نحو احسن از آب رودخانه های مذکور در بند ج ماده 2 فوق را ، مورد بررسی قرار خواهد داد. حال اگر با گذشت چند سال از تصویب قانون، شرکت آب منطقه ای مبادرت به ساماندهی مسیر رودخانه نماید و اعیانی های قبل از سال 1361 را که قبلا مزاحم برای امور آب تشخیص نداده بود، اکنون مزاحم تشخیص دهد در اینصورت تکلیف چیست؟

بدون قطع جریان با حداقل اثرات منفی زیست محیطی حجم اضافی سیلاب را درمخزن خود ذخیره می کند و به تدریج از طریق روزنه مجرای تحتانی به سمت پایاب تخلیه می کند درواقع مجرای تحتانی که دائما باز است تنها اجازه عبور دبی تا یک مقدار آستانه را داده و دبی های بزرگتر درمخزن سد ذخیره می شوند بدین ترتیب استفاده ازسد خشک علاوه کاهش خسارت سیل می تواند فوایدی چون زیباسازی شهر ایجاد تفرجگاه مطبوع نمودن هوای شهر و همچنین عدم قطع مسیر حرکت آبزیان را درنتیجه ذخیره موقت سیلاب درمخزن درپی داشته باشد ایده سد خشک دربرخی سدهای ایران باستان مورد توجه بوده و امروزه نیز درکشورهای چون ژاپن و آمریکا مورد استفاده قرارگرفته است دراین مقاله مبانی هیدرولوژی و هیدرولیکی طراحی مجرا مورد بحث قرارگرفته و بهعنوان یک کاربرد ابعاد مجرای تحتانی پل بزرگراه همت واقع برروی رودخانه پونک محاسبه شده است.

محدوده مسکونی که امروزه با نام محله «پونک» شناخته میشود، تا سالیان نه چندان دور بهعنوان روستای «کهن» از روستاهای قدیمی تهران محسوب میشد. ده پونک در قدیم محل باغهای بزرگ و توتستانهای قدیمی غرب تهران بوده که از این باغها شمار کمی امروزه بهجا ماندهاست. همچنین ماهیت زبان نویسنده به جهت زبانی و ادبی به سبک هندی و به جهت اندیشگی به سبک آیرونیک نزدیک میشود که هیچیک از پژوهشهای ذکرشده، به این کتاب از این منظر ننگریستهاند. کوی بیمه محله ای کوچک است که بین شهرک آپادانا و اکباتان قرار گرفته است و از جنوب به بزرگراه لشکری منتهی میشود.

شهرک مسکونی آپادانا واقع در منطقه 5 تهران، جنوب بزرگراه شیخ فضل الله، شرق کوی بیمه و شهرک اکباتان، شمال بزرگراه لشکری و غرب بزرگراه جناح است. بزرگراه ستاری این بلوار را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم کرده است. شور و حال جمعیت، حتی موجب تهییج و برانگیخته شدن کسانی که خیلی به این موضوع علاقمند نیستند میشود و همین امر، این تکه از پارک را تبدیل به یکی از جالبترین بخشهای آن میکند. در شمال این محله پارک جنگلی کوهسار قرار دارد. شهرک کوهسار محله ای کوچک و نوساز در شمال پونک میباشد. همچنین این شهرک دارای ایستگاه مترو شهرک اکباتان در فاز دوم میباشد.

اوروگوئه درپاسخ این ادعا میگفت كه از زمان وصول به استقلال ، همانطور كه آرژانتین دارای حق حاكمیت بر یك قسمت از رودخانه و مصب آن است وی نیز به عنوان دولت ساحلی ریودولاپلاتا بر آن حع حاكمیت دارد . منطقه ۵ شهرداری تهران، به دلیل قرارگرفتن در کوهپایه دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است و همچنین این منطقه دارای فضای سبز گسترده ای می باشد که در آن پوشش گیاهی متنوعی وجود دارد. خرابهای بلااستفاده که به مکان تجمع معتادان و فضایی ناامن برای اهالی تبدیل شده بود. البته شهرت بیشتر آن بخاطر وجود سرزمین عجایب است که در طبقه بالای پاساژ تیراژه قرار دارد و برای تفریح کردن افرادی از سنین مختلف، و بخصوص کودکان مکان جذاب و جالبی است.

این محله با وجود قدیمی بودن، بافت نوساز و جدیدی به خود گرفته و بیشتر خونه های قدیمی اون تبدیل به آپارتمان های لوکس و نوساز شده. از مهمترین صنایع دستی سامان میتوان به قالیچه، گلیم و محصولات چوبی اشاره کرد. محوریت اصلی گسترش بوستان نهجالبلاغه بهخصوص در فاز یک، رودخانهی کمعمقی است که از میان آن میگذرد. عکاسی؛ برای عدهای عکاسی بخشی از گردشگری نیست، بلکه هدف اصلی است! در فاز نخست پارک نهج البلاغه، بخشی از فضای بوستان، تبدیل به یک سینمای روباز شده است که اکثر اوقات، مسابقات ملی و مهم ورزشی را پوشش میدهد. براساس سندی که بر جای مانده است، در سال ۱۲۸۰ هجری قمری، ده پونک از سوی «ظل السلطان» به «مهد علیا»، مادر «ناصرالدین شاه» تقدیم شده بود که ناصرالدین شاه آن را بهعنوان املاک خالصه به دولت داد.

دیدگاهتان را بنویسید