لایروبی رودخانه بهمنشیر آبادان در دستور کار قرار گرفت (رودخانه کارون،آبادان) پایگاه خبری قدیری نیوز

البته كارايي روكشها بستگي به مقاومت مصالح آن روي شيب ديواره دارد ولي كلاً براي شرايط سرعت زياد جريان و فرسايشپذيري شديد ديوارهها بسيار موثرند. البته راه کار مذکور موقتی است و تنها راه افزایش میزان آبخور رودخانه پارانا بارندگی های فراوان در طی ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر سالجاری است. ۱۴ ماه مه : گزارشات تحلیلی شرکت ED&FMAN که از شرکتهای مطرح تجارت جهانی غلات در مورد فرآوری و صادرات دانه سویا مبین آن است که دانه سویا برزیل در نیمه دوم سالجاری جذابیت خود را برای صادرات حفظ کرده و طی ۶ ماهه دوم امسال که حاشیه سود فرآوری دانه سویا، ناشی از افزایش تقاضای کنجاله آن، رو به افزایش می گذارد، رقابت شدید بین کارخانه های فرآوری و صادر کنندگان این محصول پر تقاضا کماکان ادامه می یابد.

این مکان در سمت شمال ماله و فرودگاه قرار دارد که به وسیله ی گذرگاه به آن ها وصل می شود.شایان ذکر است که جزیره ی هولهوماله مصنوعی می باشد و مساحت آن یک کیلومتر مربع است.این پروژه برای اینکه بتواند پاسخگوی جمعیت رو به رشد باشد در سال 1997 به وجود آمد.با حضور یافتن در این منطقه غذاهای لذیذ مالدیوی را به همراه خانواده های محلی آن جا امتحان کنید.همینطور می توانید با آن ها اسنورکلینگ را تجربه کنید.با تور مالدیو حتما به ای منطقه ی زیبا سفر کنید. میزان صادرات دانه سویا این کشور در ماه های ژوئن و ژوئیه و با کاهش تولید این محصول رو به نقصان خواهد گذاشت.

۸ ماه مه : براساس گزارش انجمن ملی صادرکنندگان محصولات کشاورزی برزیل، بعد از مدتی کش و قوس مقامات چینی از هفته جاری مبادرت به پذیرش امضای التکرونیکی گواهی های قرنطینه صادراتی محصولات کشاورزی برزیل نمودند. آرژانتین بزرگترین صادره کننده کنجاله سویا و سومین صادر کننده دانه سویا و ذرت جهان است و بیش از ۸۰ درصد از صادرات محصولات کشاورزی آن از بندر روزاریو انجام می شود. ۱۱ ماه مه :دولت چین درمقام بزرگترین خریدار نفت خام و گاز طبیعی و همچنین دانه سویای جهان در چهار ماه اول سال جاری مبادرت به ورود محمولات بیشتری از محصولات پیش گفته نموده است.

میزان تولید کنجاله سویا در کشورهای حوزه امریکای جنوبی و از جمله آرژانتین، برزیل، بولیوی، پاراگوئه و کلمبیا جمعا ًبالغ بر ۷۳.۶۰۹ میلیون تن است که برزیل با ۳۴.۹۰۰ میلیون تن و آرژانتین با ۳۳.۰۵۰ میلیون تن در زمره بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان این محصول در جهان هستند. صادرات دانه سویا پاراگوئه معمولا ًدر أواسط ماه ژوئیه به پایان می رسد، اما صادرات امسال آن با توجه به کاهش آبخور رودخانه پارانا احتمالا ًتا ماه سپتامبر و افزایش احتمالی سطح رودخانه ادامه خواهد یافت. کاهش آبخور رودخانه پارانا بر میزان صادرات دانه سویای پاراگوئه نیز تاثیر منفی گذاشته است.

کاهش نسبی تولید و عرضه ذرت بر بخشی از اقتصاد دامپروی صنعتی برزیل که به مصرف ذرت دامی وابستگی دارد و معالا ًبر میزان تولید گوشت آن، که درحال حاضر به تبع بروز بحران کرونا از کاهش تقاضا رنج می برد، تاثیر منفی باز هم بیشتری خواهد گذاشت. یکی از مناطق دیدنی مالدیو بازار ماهی آن می باشد.این بازار در بخش شمالی جزیره و غرب میدان جمهوری قرار گرفته است.در بازار ماهی ماله زندگی روزمره مردم قابل لمس است و شما می توانید با مردم محلی آن جا بیشتر آشنا شوید.کار در بازار ماهی زمان مشخص و دقیقی ندارد اما اگر می خواهید در زمان شلوغ تری بروید و ماهیگیران بیشتری را ببینید،بهتر است هنگام عصر و غروب بروید.ماهی تن جزء محبوب ترین ماهی هایی است که در بازار عرضه می شود.غذاهای محلی دیگری را با رفتن به بازار می توانید تهیه کنید.حتما با تور مالدیو به این بازار سری بزنید.

اگر با تور مالدیو به غرب فاروکول هوفوشی سفر کنید این صخره های دریایی زیبا را که به صخره ی موز مشهورند را تماشا کنید و از منظره زیبای آن لذت ببرید.شکل صخره ها همانطور که از نامش پیداس شبیه به موز است و مکانی است که برای غواص ها چه مبتدی و چه حرفه ای مناسب می باشد.شما در آن جا از صخره های مرجانی و غارها لذت خواهید برد.اگر به بخش جنوبی صخره ها بروید از غارهای کوچک آن که مملو از ماهی های رنگارنگ است لذت خواهید برد.افرادی که به موجودات دریایی علاقه مند هستند می توانند به صخره ی موز بروند.

اگر با تور مالدیو به این بخش نیز سفر کنید، از زیبایی این موزه شگفت زده خواهید شد. اگر علاقهمند به کارهای مدرن در تور مالدیو هستید میتوانید به بخش بالایی مراجعه کرده و جعبههای لاکی را که در مالدیو معروف است، ببینید. از نظر جوزف کمبل، «مار که میمیرد و زنده میشود،پوست میاندازد و زندگیاش را نو میکند، مالک درخت مرکزی است که تلاقیگاه زمان و جاودانگی است.» (کمبل1386: 80) او که نماد حیات متحرک و پویا است، واسطهای است میان درخت و زن که بانوی حیات است و جریان مداوم حیات وابسته به او است.

این موزه در میان پارک سلطان و در پایتخت مالدیو یعنی ماله قرار دارد. این کاخ بسیار زیبا سبکی کلونیال یا به بیانی دیگر استعماری دارد که در مرکز ماله این شهر تاریخی قرار گرفته است.سلطان محمد شمس الدین در سال 1906 این کاخ را برای پسرش ساخت تا سکونتگاهی برای وی باشد.اما حکومتش پیش از وقوع این اتفاق سرنگون شد.پس از آن از ساختمان به عنوان سکونتگاه خصوصی و برای ریاست جمهوری مالدیو استفاده شد.چون ساختمان این کاربری را دارد متاسفانه نمی توان از داخل آن بازدید کرد.نمای بیرونی این کاخ نیز بسیار زیبا است و حتی از تماشای محیط بیرون کاخ نیز لذت بسیاری خواهید برد.این کاخ ارزش دیدن با تور مالدیو را دارد.

به عقیده یونگ، در جریان انکشاف لایههای مثبت و منفی روان ناخودآگاهی و دستیابی به فردیت، نمادها و کهنالگوهای بسیاری نقش دارند که آشنایی با آنها و کشف راز و رمز غریبشان برای فرد ضروری است. قلوهسنگهای رودخانهای چه کاربردهایی دارند؟ باید دانست که اگر چه صفات روانشناختی جنس مخالف در هر یک از افراد بشر عموماً ناخودآگاهند؛ اما خود را در رؤیاها یا فرافکنیها بر افراد مخالف محیط آشکار میسازند و خدای عشق؛ بویژه عشق با اولین نگاه را میتوان دست کم تا حدی با نظریه آنیما توجیه کرد» (رستگار فسایی، 1388: 213-212). به موجب روانشناسی یونگ، آنیما دارای دو وجه مثبت و منفی است.

اگر چه عملیات لایروبی رودخانه بلافاصله آغاز شده است، هنوز هیچ برنامه زمانبندی مشخصی برای پایان عملیات مذکور اعلام نشده است. اگر به بخش زیرین این موزه بروید میتوانید آثاری را که مربوط به دوران قرون وسطی مالدیو میباشد، مشاهده کنید. افتتاح موزه ملی در سال 1952 اتفاق افتاد و موزه ملی مملو از آثار تاریخی مختلف اعم از لباس، پارچه، صنایع دستی، عکس و همچنین آثاری مربوط به دوره اسلامی میباشد.

در همین اثنی دولت چین با واردات بیش از۲۴.۵۱ میلیون تن دانه سویا به ارزش متوسط هر تن ۳۹۴ دلار، قیمت متوسط خرید این محصول را ۲.۸ درصد ارزانتر از ارقام دوره مشابه سال قبل به انجام رساند. معمولا ً بیش از ۳۰ درصد از صادرات سویای این کشور از رودخانه مذکور و بنادر اقیانوسی آرژانتین و اروگوئه انجام می گیرد. دولتهای برزیل و پاراگویه با موافقت خود با افزایش تولید برق از سد مذکور موجبات خروج بیشتر آبهای پشت سد را فراهم کردند و در پی درخواست اخیر دولت آرژانتین توافق کردند به مدت ۱۲ روز دیگر و تا ۱۸ ماه مه سطح آب خروجی سد مذکور را به طرز محسوسی افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید