قلوهسنگ یا سنگ رودخانه چیست؟

معیار PH نشان می دهد که یک مایع به PH پایین تر، اسیدی و مایعی با PH بالاتر، قلیایی می باشد. بازفت شامل دو بخش بازفت بالا و بازفت پایین است. بخش بازفت از توابع شهرستان کوهرنگ در ۱۹۰ کیلومتری شهرکرد، مرکز استان چهارمحال بختیاری قرار دارد و یکی از محلهای کوچ عشایر و ایلراههای آنها بوده است و همیشه، خصوصا در فصل بهار به علت طبیعت زیبا و سحرآمیزش مورد توجه گردشگران بوده است. همراهی کوه ، دشت، آب و زیبایی های منطقه ، بازفت را به تابلویی زیبا از خلقت خدا تبدیل کرده است. نام درهایی که این روستا در آن قرار دارد هجیج است.

پردیس سینمایی زندگی در شرق اتوبان حکیم قرار دارد و دارای ۵ سالن نمایش است. تکرار به خودی خود، چه در شعرهای دارای وزن عروضی و چه در اشعار با اوزان نیمایی و چه در شعرهای سپید، همه جا ایجاد موسیقی و آهنگ میکند. دیواره سلولی دیاتومهها دارای سیلیس فراوان است و کلروپلاست آنها دارای کلروفیل a وc است. بطری های آب معمولا به عنوان آب های قلیایی نام گذاری شده اند و ادعا می شود که PH آنها بین ۸ تا ۱۰ است. هیرمند در شرق، ارس در شمال غربی و اروند در جنوب از اصلیترین رودخانههای مرزی ایران است که مناقشههایی درخصوص آنها بین ایران و کشورهای همسایه وجود دارد.

رودخانه هیرمند مهمترین تامین کننده آب برای استان سیستان و بلوچستان ایران بشمار می رود. همچنین میتوانید در رودخانه سیروان قایق سواری کنید. از جمله: میوه ها، سبزیجات و غذاهای سویایی میتوانید وزن خود را کاهش دهید و سلامتی تان را بهبود ببخشید. سپس به جاده نودشه رفته و پس از طی مسافتی به جاده هجیج تغییر مسیر دهید. پیادهروی در مسیر دسترسی جنگلی دریاچه فراخین، بدون شک، بهترین تفریحی است که میتوانید در این منطقه تجربه کنید.

پس اینکه شما میتوانید با نوشیدن آب قلیایی به مقدار زیاد بر PH بدن اثر بگذارید، یک بد فهمی است. برای رسیدن به این روستا میتوانید از محورسهراه فرانچی پاوه استفاده نمایید. برای این منظور داده های کیفیت آب از 14 ایستگاه آب سنجی در مسیر رودخانه ها در طول یکسال (89-1388) جمع آوری و با استفاده از نرم افزار آماری تجزیه و تحلیل شد. این ساز مانند نی صدایی سوزناک دارد که اصولا در مراسم عزاداری از این ساز استفاده میشود.

این محدوده در ناحیه دشت سر تهران و در قسمت دشت چیتگر قرار دارد و از لحاظ زمینشناسی از رسوبات غیر متراکمی به وجود آمده که از دامنه جنوبی کوههای البرز حمل و ته نشین شدهاند و در ضخامت رسوبات آبرفتی این ناحیه یک سفره آب زیرزمینی گسترده وجود دارد. برخی شرکت ها وجهی را به چندین مطالعه ی خرد اختصاص داده اند که فروش آب قلیایی را به منظور بهبود آبرسانی بدن به ورزشکاران پیشنهاد می دهد، ولی هر گونه فایده ی بالقوه در آن مطالعات ضعیف بوده است و روش آسانتر برای بهبود آبرسانی بدن تنها نوشیدن آب بیشتر است.

ولی آیا میدانید چرا روستا هجیج، خاص است؟ آیا آب قلیایی واقعا برای شما بهتر است؟ آیا در نوشیدن آب قلیایی فوایدی وجود دارد یا اینکه اینها مشتی چرندیات است؟ همانطور که گفته شد روستا هجیج در استان کرمانشاه قرار دارد. گفته میشود سزار سالانه ۷،۳۹۶ میلیون مترمکعب آبدهی دارد. به گفته وی، در سال آبی گذشته 583 میلیمتر نسبت به دوره بلندمدت کاهش داشتیم و مجموع بارش رخ داده در این حوضه 822 میلیمتر بوده است. در خلاصه ای از تحقیق دکتر فنتون و همکارانش که در سال ۲۰۱۶ انجام داده اند، هیچ مدرکی یافت نشد که نشان دهد آب قلیایی یا رژیم قلیایی می تواند سرطان را درمان کند یا از آن جلوگیری کند.

دکتر فنتون می گوید: اگر شما آب بسیار قلیایی بنوشید، اسید هیدروکلرید در معده قبل از آنکه جذب خون شود، به سرعت آن را خنثی می کند. PH خون بطور متراکم در حدود ۷٫۴ تنظیم شده است، درحالیکه معده اسید هیدروکلرید ترشح می کند تا پروتئین ها را هضم می کند و پاتوژن های ناشی از غذا را از بین ببرد، که بسیار اسیدی است و PH آن ۱٫۵ تا ۳٫۵ است. او اضافه میکند که درجه بالای قلیا در جریان خون می تواند به تحریکات پوستی و تحریک بافتهای روده- معده منجر شود. چه شما مایعاتی با اسید و یا قلیایی بالا بنوشید و یا غذاهای اینگونه مصرف کنید، بدن شما به ویژه در سیستم گوارشی و قبل از اینکه غذا یا نوشیدنی به جریان خون شما آسیب بزند، کار خنثی سازی را انجام می دهد.

این اتفاق زمانی رخ می دهد که جریان خون بسیار قلیایی است .به هرحال، هر دوی آنها درایر و مالکانی تاکید دارند که بدن به کنترل هر دو نوع آشامیدنیها و غذاهای اسیدی و قلیایی به خوبی مجهز است. نوع دیگر بطری های آب از جریان یونیزه کردن بدست می آیند و ماشین های یونیزه ی آب که برای مصرف خانگی عرضه شده اند. آبی جوشان از میان دهانه این غار جریان دارد.

در استان کرمانشاه، شهرستان پاوه روستایی به نام هجیج وجود دارد. در روستای هجیج مسجدی به نام مسجد مرکزی وجود دارد. مثلاً میگویند: آب قلیایی یک درمان معجزه آساست و راه درمان بسیاری از مشکلات متعدد است و میتواند سوخت و ساز بدن را تقویت کند و از سرطان جلوگیری کند و بسیاری موارد دیگر وجود دارد که ما از آن بیخبریم. با گسترش روابط دوستانه میان دولتهای مرکزی رضاشاه در ایران و دولت محمدنادرشاه و پس از آن محمد ظاهر شاه در افغانستان در دهة 1310، تلاشهای تازه ای برای حل و فصل مسأله آب هیرمند، آغاز شد. گفتا خدمت کننده ای باشد، که سخت ضعیفم و بدحال، و شما را ثواب باشد، آخر رضا دادند و گفتند: ایدر همی گردد(43) و مدت هفت سال برآمد، و بلیناس عظیم زیرک بود و صاحب اقبال، ببسیاری علم آموخت دزدیده، و حکیمان او را محلی ننهادندی، که چیزی از نهان وی گویند، و نسخت کتابها برداشت.

در سال ۲۰۰۵، استبان بایتستا اولین فرد اروگوئهای بود که به لیگ NBA راه پیدا کرد. یکی از آخرین پروژه­ها، ساخت دیواری ۲۳ کیلومتری دورتادور شهر بود. دورتادور این روستای زیبا را جنگلهای انبوه گرفته است. او می افزاید این موضوع از جمله رسوم زودگذر است افراد در مورد آن ادعاهای زیادی دارند که شما از آنها آگاهید. با وجود شیوة مدرنیستی و هنجارشکنانة محمد ایوبی، تاکنون هیچ پژوهشگری به بررسی داستان «زیر چتر شیطان» از منظر مدرنیسم نپرداخته، اما برخی آثار دیگر ایوبی مورد نقد قرار گرفته است که می­تواند پیشینة این تحقیق به شمار آید. منطقه یک شهرداری تهران و ناحیه شمیران جزو مطلوبترین مناطق تهران به جهت دارا بودن منابع طبیعی و میراث فرهنگی و تاریخی به شمار میآید.

برای تردد به این منطقه در طول روزهای هفته هیچ محدودیت ترافیکی وجود ندارد و برای ورود به فرحزاد باید بزرگراه یادگار امام را تا انتها طی کنید. از دیگر تفاوت میان آبی که بری آشامیدن است و آب معدنی باید گفت برای احداث یک کارخانه آب برای تولید شرب ، سختگیریهای چندانی نیست حتی میتوان آن را در کنار یک شهرک صنعتی نیز احداث کرد، چرا که در صورت آلوده شدن محصول نهایی هم میتوان آن را با فرایند های شیمیایی میکروبزدایی کرد. حتی زمانیکه تحقیقات، فایده های احتمالی قلیا برای رفلاکس اسید را نشان میدهند، چیزی نیست که پزشکان بالینی به شکل ضروری بدان توصیه کنند.

مصرف آب قلیایی در موش و توله سگ، رشد ناقص و صدمه به عضله های قلب را نشان داده است. جادهای که در جنگل کشیده شده هم آسفالت است و رانندگی در آن سخت نیست. درحالیکه چنین PH بالایی بعید است که در آب قلیایی بطری وجود داشته باشد، باید یادآوری کرد که یک PH بالاتر ضرورتا بهتر نیست. لازم به یادآوری است که به علت حفر چاههای عمیق و غیر عمیق اکثر قناتهای روستا خشک شده اند. جالب است بدانید که از همین ایران دهکده می توانید کلی خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید