سوالات متن هفتم

این نشریه آمریکایی نوشت: این نهاد دولتی از سازمان های تامین آب واقع در بخش های «لس آنجلس»، «ونچورا» و «سن برناردیونو» واقع در ایالت کالیفرنیا خواستار کاهش هرچه بیشتر مصرف آب شد. این گزارش نوشت: آب مناطق جنوبی ایالت کالیفرنیا با واردات آب از رودخانه «سن خواکین» (Sacramento-San Joaquin River) بخش ساکرامنتو واقع در شمال این ایالت تامین می شود. بنابر این گزارش؛ اعلام وضعیت خشکسالی در مناطق جنوبی ایالت کالیفرنیا همچنین مورد تایید «گاوی نیوسام» فرماندار این ایالت قرار گرفت؛ ایالت کالیفرنیا از دوسال گذشته تا ماه سپتامبر یکی از خشک سال ترین سال ها طی یک صد سال اخیر را تجربه کرد که نتیجه تغییرات آب و هوایی است.

محققان هشدار داده اند که تداوم این وضعیت می تواند حیات بسیاری از گونه های جانوری و آبزیان را در انگلیس با مشکل مواجه کند. به گزارش ایرنا، تغییرات آب و هوایی و کاهش بارندگی موجب خشک شدن بزرگترین منبع آب آشامیدنی در غرب آمریکا شده است و اکنون کارشناسان نسبت به بحران آب دراین کشور هشدار می دهند. لندن – ایرنا – آتش سوزی مهیب در کنار رودخانه تایمز لندن به چند ساختمان اطراف این حادثه خسارت زد و دود غلیظ ناشی از آن جنوب پایتخت را سیاه کرد.

ساختمان فرهنگستان هنر و بسیاری از مراکز مهم نظامی و اردویی کشور در این روستا واقع است. علت این آتش سوزی ابتدا به یک یخچال معیوب در طبقه چهارم ساختمان نسبت داده اما بعدا مشخص شد که علت سرایت آتش به سایر طبقات ناشی از جنس روکش ساختمان بوده است. البته به غیر از آسفالت و بتن، شنها به طور مستقیم نیز در روسازی جادهها مورد استفاده قرار میگیرند. در برخی موارد تعداد این قطعات پلاستیکی در درون بدن تنها یک خرچنگ بیش از 100 قطعه بوده است. در مواردی قطعات یادشده به درون روده و حتی آبشش خرچنگ ها نیز رفته است.

که فصل ها به وجود می آید. از عوامل تاثیر گذار زیست محیطی بر تراکم و بقای گاماروس های آب شیرین: درجه ی حرارت، طول مدت روز و شفافیت آب است که فاکتورهای فوق در فراوانی مواد غذایی نیز نقش دارند و به همین دلیل چشمه ها و روان آب های(نهرها) شفاف معمولاً بستر مناسبی جهت رشد و تولید مثل گاماروس فراهم می کنند و با توجه به نوسانات دما تغییرات جمعیتی نیز بوجود می آید(22،29). سرانجام در سال 2007 تعدادِ توربینهای سد به عدد بیست رسید. این پل در استان اصفهان و بر روی رودخانه زاینده رود واقع شده است.

خاصیت اسیدی آب به وسیله هیدورژن که در واقع عامل اسیدی آب است سنجیده می شود. رود کارون با 950 کیلومتر طول از شهرهای شوشتر، اهواز و خرمشهر عبور کرده و به خلیج فارس میریزد. این رود در سنگ نوشتههای باستانی کرن، کرنک و کوهرنگ نیز نامیده میشد و اولین تمدنهای بشری درکنار این رود تشکیل گردیده است. نتايج تحليل حساسيت در حجم نمونه بهينه نشان داد که چهار متغير (ميزان جذب نيترات گياهان، نرخ نيترات زدايي، آلي سازي و معدني سازي) از هفت متغير الگو INCA-N کفايت مي کند. در همین حال شبکه خبری اسکای امروز (سهشنبه) گزارش داد که بر اثر آتش سوزی در منطقه کنت واقع در جنوب شرق انگلیس دو نفر مجروح شدهاند.

طرح شرکت جنسلر اولین طرحی نیست که برای رودخانه تایمز لندن پیشنهاد میشود اما از نظر طراحی بین طرح های دیگری که از سال 1940 تا به حال مطرح شدهاند فوقالعاده به نظر میرسد. اگر معتقد هستیم مردم خوزستان حقوقی برابر با شهروندان دیگر استان ها دارند آیا نمی توان آب با کیفیت رودخانه دز را در لولههای آب منازل آنان نیز به جریان درآورد؟ این کانال همچنین ۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی را در شهرستانهای هویزه و دشت آزادگان در غرب خوزستان تحت پوشش دارد. رابعی با بیان اینکه در زمستان و بهار بارندگی موثری برای بهبود وضعیت ذخایر آبی خوزستان نداشتیم، گفت: در حال حاضر شرایط مطابق برنامهریزیهای انجامشده است و اگر همه مصرفکنندگان به برنامهریزی انجامشده متعهد باشند، دبی کارون کمتر از وضعیت فعلی نخواهد شد.

شبکه خبری فاکس نیوز نیز ۶ تیر، طی گزارشی درباره وضعیت وخیم خشکسالی در ایالت کالیفرنیا و دیگر مناطق آمریکا عنوان کرد: بیش از ۹۰ درصد از مناطق غربی آمریکا تحت تاثیر یک خشکسالی تاریخی و تهدیدکننده بوده و اینکه تابستان سال جاری میلادی تازه شروع این معضل است. اسماعیل سراگروین – مدیر سابق بانک جهانی: جنگ قرن بعد بر سر آب خواهد بود، مگر اینکه نگرش دولت ها تغییر یابد.

بانک خصوصی کوتس، یکی از معتبرترین مؤسسات مالی بریتانیا، در زیرزمین کاخ باکینگهام یک دستگاه خودپرداز انحصاری برای خانواده سلطنتی نصب کرده است. ملکالشعرا یک منصب درباری در جامعه بریتانیا است که توسط حاکم تعیین میشود. در حال حاضر کارول آن دوفی صاحب این منصب است و تا سال 2019 بهعنوان شاعر درباری مسئول سرودن شعرهای موردعلاقه ملکه خواهد بود. این رسانه خبری آمریکایی پیش تر نیز اعلام کرده بود کارشناسان و مدیران در امور آب عوامل کم آب شدن و رو به خشکی نهادن آب رودخانه کلورادو را ناشی از استفاده و برداشت بیش از حد از آب این رودخانه نسبت به محل تامین آب و تغییرات آب و هوایی ناشی از عملکرد انسانی عنوان می کنند و میزان آب این رودخانه از سال ۲۰۰۰ میلادی در مقایسه با میانگین آن در قرن گذشته کاهش نشان می دهد.

یعنی در هنگام تابستان و با شروع فصل گرما به سمت خشک شدن میروند. پل خواجو یکی از بهترین نمونههای معماری و فرهنگی دوران صفویه در ایران میباشد که در سال ۱۰۶۰ هجری قمری ساخته شده است. ایده سد خشک در برخی سدهای ایران باستان مورد توجه بوده و امروزه نیز در کشورهایی چون ژاپن و آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است. در حقيقت دو حوضه آبریز رودخانه خرسان در مرکز و نیمه جنوبی و حوضه آبریز رودخانه ونک سولکان در نیمه شمالی منابع آبهای سطحی شهرستان سمیرم را تشکیل دادهاند. لس آنجلس تایمز می افزاید: مناطق جنوبی کالیفرنیا حدود یک سوم از آب مورد نیاز خود را از مناطق شمالی این ایالت و با انتقال لوله و دیگر پروژه های آبی دریافت می کنند.

استریمینگ به عنوان یک نوع تکنولوژی برای انتقال داده بر بستر اینترنت، یکی از رایجترین نوع استفاده نمایش محتوای صوتی و تصویری در دنیای امروز است. به گزارش ایندیپندنت ، تاکنون ۸۰ طرح از معماران و طراحان سراسر جهان ارسال شده و تا پایان این ماه میلادی برگزیدگان برای مرحله دوم معرفی خواهند شد. در این سرشماری سنتی که سابقه آن به قرن دوازدهم میلادی یعنی زمانی که قوها جز منابع غذایی اصلی مردم انگلیس بودند بازمیگردد قوها علاوه بر شمارش، از نظر سلامت و وزن نیز بررسی میشوند. تصویب این قانون به سال 1324 میلادی یعنی دوران حکومت شاه ادوارد دوم باز میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید