سریال جومونگ فصل اول قسمت 37 – ویدائو

درخت تنومند نزدیک آبشار و سبزههای اطراف آن، مناطقی مناسب برای اتراق و گذراندن پیک نیک مفرح در طبیعت هستند.آدرس و مسیر دسترسی: از تهران در مسیر جاده آبعلی پس از طی کردن ۲۰ کیلومتر و گذشتن از جاجرود، بهسمت رودهن بروید. اواخر اردیبهشت، دشت سرشار از لاله، زنبق وحشی بنفش و گلهای زرد میشود.اوایل بهار بهدلیل زاد و ولد جانوران منطقه، اجازه ورود به دشت را ندارید؛ اما اواخر خرداد و اوایل تابستان بهترین زمانها برای اتراق در این دشت و گذراندن پیک نیکی دلچسب در دل این طبعت مفرح است.آدرس و مسیر دسترسی: از جاده آبعلی به هراز وارد شوید و بهسمت آمل تا سه راهی پلور بروید.

اقیانوس ابر بر فراز این روستای سرسبز بالای کوه، در بهار و تابستان این روستا را به بهشتی زیبا بدل میکند. طالقان و روستاهای اطراف آن مانند «اورازان» و «دیزان» در فصل بهار و تابستان بسیار مناسب برای کمپ کردن و اقامت هستند. باغهای زردآلو، آلبالو، گیلاس، گردو و توت آن در تابستان منطقه را رنگارنگ میکنند. روستای «ارنگه» نیز در محدوده سد کرج مملو از باغهای سیب و گلستانهای رنگارنگ است.

در فصل بهار و تابستان سراسر روستا مملو از میوههای رنگارنگ میشود و جلوهای خاص به این روستا میبخشد. این روستای خوشآبوهوا در تمام فصلها جذاب و دیدنی است؛ اما اگر بهار و تابستان را برای گردش در کردان انتخاب کنید، به شما قول میدهیم محو زیبایی چشمنواز این روستا شوید و از طبیعت بکر این منطقه لذت ببرید. در برگ جون بهار و تابستان رویایی است. درختان این منطقه دربهار پر شکوفه، در تابستان پرمیوه و در پاییز شاهکار نقاشی طبیعت هستند. منبع عکس: taketravel.irدر ۱۵ کیلومتری «زیراب» سوادکوه، درمنطقهای بینظیر و بکر، در میان درختان سر به فلک کشیده، دو آبشار قرار گرفتهاند.

این محیط ییلاقی بسیار خوش آب و هوا است و آب چشمه کیفیت بالایی دارد.آدرس و مسیر دسترسی: دسترسی به چشمه اعلا از جاده آبعلی بسیار ساده است. هر قطره آب تلف شده نشانه یک قطره آب کمتر برای زندگی است . مناطق چهار، هفت و هشت، به دلیل وجود واحدهای نوساز با قیمت مناسب برای سرمایهگذاری مناسب هستند. ارس در طول مسیرش با مردمان بسیاری آشنا می شود و آبریزهای متعددی به آن می ریزد. در ادامه با وبلاگ شب همراه ما باشید تا با نزدیکترین و بهترین مقاصد ییلاقی در اطراف پایتخت آشنا شوید.

یک شهر با اصالت چند هزار ساله، که روزگاری “شهر ری” جایی که امروز جنوب تهران به حساب میاد، پایتخت سرزمین پارس بوده. بد نیست بدانید که این پل تا سال 1342 نیز شاهراه اصلی رفتوآمد مردم پایتخت به دماوند و استان مازندران بود. دشت برم در 30 کیلومتری شرق کارزون استان فارس قرار گرفته است و اروانسرای میان کتل که تنها کاروانسرای سنگی ایران به شمار میرود، در میان دشت برم جای گرفته است. این روستا در منطقه «لواسان کوچک»، در ۱۳ کیلومتری شهر لواسان و ۱۱ کیلومتری شرق روستای «افجه»، قرار دارد. این روستا در دامنههای جنوبی البرز زیباترین چشماندازهای این منطقه را دارد.

شهرک پرواز دسترسی آسانی به سایر نقاط شهر دارد؛ به علاوه در قسمت جنوبی این محله ایستگاه مترو ارم سبز قرار دارد. نواحی شمالی از آب و هوایی سرد و خشک و نواحی جنوبی از آب و هوای گرم و خشک برخوردارند. این روستا حدود ۱۷۰ کیلومتر با تهران فاصله دارد و در فصول سرد سال دسترسی به آن ممکن نیست. این روستای تماشایی در زمستان بسیار سرد میشود. پیست چمن دیزین در تابستان تماشایی و مناسب برای اسکی روی چمن است. این دهکده بسیار مناسب اتراق و کمپ کردن در روزهای تابستان و بهار است.

آبشار کمرد در فصل بهار و تابستان یکی از مقاصد محبوب برای علامندان شنا و مسافران تور ماهیگیری در تهران می باشد. تنوع آب و هوایی در بهار با بارش باران و آفتاب ناگهانی، چتری از رنگینکمان به رویتان میگشاید. ماهیگیران، اسکی بازان روی آب، علاقه مندان به طبیعت و شناگران نمونه های دیگری هستند. آنکه تصمیم دیگری وسیله دولت در منطقه اتخاذشود. آبشار «کرکبود» در روستایی به همین نان و پوشیده از درختان تنومند و بلند، بر زیباییهای منطقه میافزاید.

شهر طالقان از به هم پیوستن چهار محله بنام های شهرک، گلینک، کولج و پردسر تشکیل شده است. حتما فیروزکوه را برای یک بر هم که شده جزو برنامه اجاره ویلا در فیروزکوه و سفر آن قرار دهید. لواسان هم یکی در از مقاصد سفر یک روزه در اطراف تهران میباشد که همچنین یکی از شهرهای بخش لواسانات در شهرستان شمیرانات استان تهران است و ید طولایی در اجاره ویلا در لواسان نیز دارد. روستای کردان یکی از جاهای دیدنی اطراف تهران است که 50 کیلومتر با این شهر فاصله دارد و در استان البرز قرار گرفته است.

در کردان جاذبههای طبیعی فراوانی مانند «برج آرامگاهی کردان»، «پل قدیمی بانو صحرا»، «امامزاده شاهزاده حسین» و «بیبی شهربانو» قرار دارند. نزدیک به 15 درصد بیماران مبتلا به این بیماری، حداقل یک فرد مبتلا در اقوام خود دارند. در برنامهریزی پیک نیک یکروزه خود به این نکته دقت کنید. خانههای قدیمی با دیوارهای ضخیم و سقف تیر چوبی و کاهگل اندود و چشماندازی زیبا از طبیعت، یک روز پیک نیک عالی در طبیعت زیبای این منطقه را برای شما رقم میزند.

منبع عکس: saednews.comاین منطقه بسیار زیبا و مناسب برای اتراق کردن و گذراندن پیک نیک یک روزه، در ۵۱ کیلومتری تهران قرار دارد. تابستان فصل مناسب برای رفتن به تنگه واشی است. گذراندن یک روز رویایی در محیط بکر اطراف این آبشارها، خاطرهای تکرار نشدنی برایتان میسازد.آدرس و مسیر دسترسی: در جاده هراز بهسمت آمل پیش بروید و ۲۵ کیلومتر مانده به آمل در سمت راست جاده از «پل منگل» بگذرید و پس از طی کردن ۱۵ کیلومتر جاده فرعی به روستای چلاو خواهید رسید.

به گزارش نفتامروز، محمد شهریاری با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی درخصوص احتمال سیلاب در تهران به ایسنا گفت: بر اساس هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان تهران وزش باد شدید موقت و رگبار باران، احتمال وقوع تگرگ و احتمال بالاآمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و جاری شدن رواناب موقت در مسیل ها طی روزهای سه شنبه (۲۱ اردیبهشت ماه) لغایت جمعه (۲۴ اردیبهشت ماه) در دامنه و ارتفاعات استان تهران و البرز پیش بینی می شود.

برای رسیدن به این منطقه باید برنامهریزی منظمی در تنظیم زمان داشته باشید و صبح زود حرکت کنید.آدرس و مسیر دسترسی: برای رسیدن به آبشار گزو از طریق جاده فیروزکوه تا ۱۵ کیلومتر مانده به زیراب بروید و پس از گذشتن از منطقه «پل سفید»، از طریق جاده «الشت» تا نزدیکی آبشار بروید. بهدلیل وارد شدن به آب، ممکن است زمانهای دیگر سال برای این گردش مناسب نباشند.آدرس و مسیر دسترسی: از مسیر جاده فیروزکوه در کیلومتد ۱۷۰، به تنگه واشی خواهید رسید. از عمر سرو کهنسال شهرستانک، ۲۸۰۰ سال میگذرد.آدرس و مسیر دسترسی: برای رسیدن به این تفرجگاه زیبا و برپا کردن چادرتان در آن، در جاده چالوس از آسارای و چنارستان گذر کنید و پس از رسیدن به دوراهی شهرستانک، بهسمت شهرستانک بروید.

دیدگاهتان را بنویسید