سازمان حفاظت محیط زیست -آب و هوا

منابع طبیعی : گاز طبیعی ، نفت ، آهن ، ذغال ، مس ، کرومیت ، طلق ، باریت ، گوگرد، سرب ،روی ، نمک ، سنگ های قیمتی و زینتی . دریاها دارای آب نمک هستند در حالی که رودخانه ها دارای آب شیرین هستند. د رماه ثور براثر اب شدن برفها، آب اين رودخانه زيادمي شود .درهنگام پرآبي حدود 900 کيلومتر از ان قابل کشتيراني است .د رسالهاي گذشته چند بند روي شاخه هاي فرعي اين رود، مانند قندوز ، ساخته شده است . رودخانه دربند در پایین دست سد مخزنی گلپایگان پس از دریافت جریانهای سطحی شاخه خوانسار به دشت گلپایگان وارد شده و در پایین دست دشت مذکور خرقاب را تشکیل داده که در راستای شمال به جنوب جریان می یابد .

عبدالعزیز بیک رییس شورای ولایتی بادغیس میگوید که دهها نیروی امنیتی که در محاصره طالبان گیرمانده بودند به سمت یک کندک نیروهای ارتش رفتند و بیم آن میرود که شماری از آنان حین فرار به سمت این پایگاه، جانهای خود را از دست داده باشند. هر یک از این شنها برای کاربریهای مخصوص به خود مورد استفاده قرار میگیرد. اگر بخواهیم در مورد این دو رستوران نظر را به کاربران شبکه های اجتماعی غذا (مثل فور اسکوئر) واگذار کنیم تفاوت زیادی بین امتیاز این دو رستوران وجود ندارد و تقریبا در یک سطح هستند فقط اگر راهی روستای هرانده هستنید در نظر داشته باشید که رستوران نمرود بعد از روستای هرانده قرار دارد و باید راهی حدود 2 کیلومتر را برگردید و نکته ی دیگر اینکه رستوران نمرود در سمت مخالف جهت جاده (تهران – فیروزکوه) قرار دارد و باید برای رسیدن به آن از عرض جاده عبور کنید.

دل را به پنج نوش سلامت کنی دوا.خاقانی. پنج نوش از کلک صفرائی فرست.خاقانی. پنج نوش سلامت؛ حواس خمسهء باطن. نوبت پنج وقت که بر در پادشاهان زنند و این از عهد سلطان سنجر مقرر شده است(1)، و پیش از این سه نوبت میزدند. نوبت بدیگری بگذاری و بگذری.سعدی. و در فترت دیلم محمد بن یحیی که جد حسنویه بودست پنج نوبت زد و این معنی آیین ماند میان ایشان تا اکنون که اتابک چاولی برداشت. پنج نوبت زنان بسلطانی.نظامی. صدای کوس الهی به پنج نوبت لا.خاقانی. که هست قائد این پنج، پنج نوبت لا. وز پنج نماز شکر تو واجب تر.مسعودسعد.

کنایه از بانگ نماز پنجگانه. کنایه از پنج حس و شش جهت و هفت کوکب و چهارطبع باشد. پنج و شش و هفت و چهار. معجونی است مرکب از پنج جزو که مقوی و مفرح دل است و فنجنوش معرب آن و معنی ترکیبی آن پنج حیات است. از شرق تا غرب شمال کشور، ناحیه سبز و دیدنیِ جذابی است که با سفر به هر بخش از آن با انبوهی از دیدنیهای ناب رو به رو میشوید. اين رشته کوه از شرق « کوتل حاجيگگ » شروع شده ، تا جنوب شرق کوه حصار ادامه مي يابد .

اين رشته کوه ،در شرق افغانستان واقع شده و 150 کيلومتر طول دارد . رشته کوه هاي هندوکش ازشمال شرقي به سمت جنوبغربي کشيده شده و به دوقسمت هندوکش شرقي وغربي تقسيم مي شود . در حال حاضر از شیرخان بندر در ولایت قندوز افغانستان به تاجیکستان و بالعکس توسط کشتی صورت میگیرد. در حال حاضر از شيرخان بندر درولايت قندوز افغانستان به تاجيکستان وبالعکس توسط کشتي صورت ميگيرد. با این وجود آب ، در صورت ناخالص بودن و آلودگی ، می تواند آسیب های جدی به بدن انسان وارد کند و باعث بیماری های گوناگونی شود.

محیط زیست : فقدان آب آشامیدنی تصفیه شده کافی ، قطع درختان جنگلی ، فرسایش خاک و استفاده از سلاحهای سنگین و استعمال مواد انفجاری فراوان در جنگ های چند ساله ، استفاده بی رویه از وسایل نقلیه و ماشین آلات در شهرها، به شدت محیط زیست را آلوده ساخته است . هر نظامی که نادرست مدیریت شود می تواند بی فایده باشد، همه روش ها پتانسیل این را دارند که تحت شرایط مناسب و مدیریت و زمان بندی صحیح آبیاری، کارایی بالایی داشته باشند. نظامی (هفت پیکر ص31). حضور دریا، چشمه، رودخانه و آب به عنوان محل باززایی و اشراق و استحاله در سرگذشت بسیاری از انبیا؛ از جمله نوح(ع)، یونس(ع)، ابراهیم(ع)، ایوب(ع) و در آثار برجستهای چون: سیزارتا، شاهنامه، هفت پیکر نظامی و بسیاری دیگر از آثار ادبی جهان نمود یافته است.

حجم آب شیرین در جهان بسیار کم و در حدود ۲٫۸% از حجم کل آب جهان است. اين رودخانه از فلات پامير خورد سرچشمه مي گيرد و به درياچه آرال مي ريزد . با گسترش فعاليتهاي انساني مانند ساخت سد چشم انداز بعضي از مناطق به کلي دگرگون شده است. روستای وردیج در غرب دره کن واقع شده است که اطراف آن مناطق دیدنی زیادی پیدا میشود. رودهاي افغانستان (که به آن دريا مي گويند)، از کوههاي مرکزي و مناطق شرقي کشور سر چشمه گرفته، به سمت غرب و جنوب جريان مي يابد. ميدانيم که افغانستان داراي رشته کوههاي فراواني است که به برخي از انها اشاره کرديم .

برای تهیه¬ی شیشه از ماسه و با افزودن مواد شیمیایی مختلف گرما می¬دهند تا به خمیر شیشه تبدیل شود. تسوید قانون اساسی 14 دسامبر 2003 تا 4 جنوری 2004 . این موزه مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعهی مهم هنر نوگرا در دنیاست و ۹ گالری دارد: ۳ نمایشگاه شامل بیش از ۴ هزار اثر از نقاشان و هنرمندان ایران و جهان در گنجینهی دایمی موزه و ۶ گالری که به نمایشگاههای موقتی و فصلی اختصاص دارد.

زمينه و هدف: پيش بيني و کنترل کيفيت آب رودخانه کرج، به عنوان يکي از مهم ترين منابع تامين کننده آب مورد نياز شهر تهران، از اهميت بسزايي برخوردار است. بعدازآنکه مقامات ایران اعلام کردند براساس توافقنامه، طالبان دو دریچه از دریچههای سد کمال خان را باز کردهاند تا آب به سمت ایران روان شود مقامات محلی طالبان با انتشار ویدئویی این خبر را تکذیب کردند و از این مسئله تحت عنوان افواهات (حدس و گمانها) یاد کردند و گفتند با توجه به فرارسیدن فصل زراعت، آب به درخواست کشاورزان استان نیمروز افغانستان که هممرز با سیستان و بلوچستان ایران است به حدی که برای کشاورزی اینها کفایت کند، بازشده است.

طول اين رودخانه 2540 کيلومتر مرز مشترک با افغانستان وجمهوري هاي تاجيکستان ،ازبکستان وترکمنستان را تشکيل ميدهد . طول اين رشته کوه در حدود 200 کيلومتر است . قله هاي اين کوه نيز اکثر اوقات از برف پوشيده است و شرايط خوبي براي ذخيرهي اب به وجود اورده است . طي چهار ماه مقادير پارامترهاي يوني (سديم، پتاسيم، منيزيم و کلسيم) و متابوليتي (کلسترول، پروتئين کل و گلوکز) در پلاسماي خون 48 عدد ماهي سفيد ماده بالغ صيد شده از مصب رودخانه تجن در شهرستان ساري تعيين گرديد و ارتباط بين آنها بررسي شد.

و همچنان در اين اواخر تفاهمنامهی ميان ايران وکويت درموردصادرات و انتقال آب به امضا رسيده است . انسان ها از زمان آغازین ، جوامع را در اطراف منابع آب پاک و آشامیدنی ایجاد کرده اند. بدن ما می¬تواند ویتامین را با استفاده از آفتاب بسازد. پوشش خاصی برای زنان و مردان در کشور ارمنستان تعریف نشده است اینطور که مشخص شده است در این کشور مردم سعی می کنند از پوشش های سلیقه ای استفاده نمایند پس شما نیازی به داشتن پوشش های خاصی در کشور ارمنستان ندارید.

البته در صورتی که به مدت طولانی در هوای گرم هستید یا با ورزش های طولانی و سنگین آب بدن شما کاهش یافته برای جلوگیری از بروز حالات گرمازدگی و کمبود آب، باید چاره ای اندیشید. نقاره ای است که پنج وقت بر در سرای ملوک میزده اند. معجونی باشد مرکب از پنج چیز که بجهت تقویت دل خورند، و معرب آن فنجنوش است. جنگل گیسوم در فاصله ۲۰ کیلومتری تالش قرار دارد و مساحت آن برابر ۸۰ هکتار است. با سر زدن به آن، علاوه بر دیدن جنگل زیبا میتوانید دریاچه قو و چشمه آبمعدن را هم ببینید.

دامنه هاي شمالي و جنوبي اين رشته کوه پوشيده از جنگل هاي انبوه و وسيع است .همچنين دره ي معروف خيبر که از لحاظ تاريخي و ارتباطي داراي اهميت زيادي مي باشد . برخي ازمهمترين رودهاي دائمي افغانستان ازهمين رشته کوه ها سرچشمه ميگيرند. بلند ترين نقطهي افغانستان قلهي نوشاخ ، با 7485 متر ارتفاع در رشته کوه هندوکش شرقي واقع شده است . در اين رشته کوه قرار دارد . در اين تحقيق، عملکرد مدل هاي شبکه عصبي (ANN)، مدل ترکيبي شبکه عصبي – موجک (WANN) و رگرسيون خطي چند متغيره (MLR)، براي پيش بيني يک ماه آينده يون نيترات و اکسيژن محلول ايستگاه پل خواب واقع در رودخانه کرج، مورد ارزيابي قرار گرفت.روش بررسي: از يک دوره آماري 11 ساله جهت ورودي مدل ها استفاده شد.

این محل در ارتفاع ۳۸۹۲ متری قرار دارد. بلندترين قله ان شاه فولادي ، 5140 متر ارتفاع دارد . بلند ترين قله اين کوه سيکارام ، 4755 متر ارتفاع دارد . در دامنه هاي شمالي و جنوبي اين رشته کوه ، بهترين چراگاه ها و مراتع افغانستان به چشم ميخورد . به همین دلیل، قیمت آپارتمان و خرید خانه در پونک همیلا در کوچههای فرد مخصوصا کوچههای یک، سه، پنج و هفت نسبت به کوچههای زوج گرانتر است. پنج چیزی که مینوازند چون دهل و دمامه و طنبک و نای و طاس. گو پنج نوبه زن که شه هفت کشور است.؟

که برونست از حجاب پنج و شش.مولوی. پاسخ: برخی از دریاچه ها در پشت سدها به وجود می آیند. اغلب کسانی که به روستای افجه سفر میکنند گشت و گذاری در دشت هویج میکنند، چرا که دیدن این دشت در فصل بهار و تابستان بسیار جذاب و لذت بخش است. بهترین زمان سفر به آبشار کبودوال کدام فصل است؟ صادرات: بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت اقتصاد صادرات افغانستان در سال جاری به حدود 500 میلیون دالر رسیده است. مهاجران بازگشته :از چهار میلیون مهاجرتاخزان(1384) 2.3 میلیون بازگشته اند .

دیدگاهتان را بنویسید