رود اترک – مجله مِستر بلیط

روستای برگجهان آثار تاریخی و مذهبی بسیار در دل خود جای داده است که از جمله آن میتوان امامزاده اسماعیل(ع) و قلعه دختر نام برد. منظور از اندازه متوسط عبارت است از میانگین اندازه دو الک متوالی که مصالح توسط آنها تفکیک شده است پس از تفکیک نمونه های آزمایش دانه ها را جدا گانه از شیار مخصوص عبور داده و سپس وزن دانه هایی را که از شیار عبور کرده را بدست آورده و در جدول زیر یادداشت می کنیم. مطابق با استاندارد AASHTO، شنهای ریز با نمره ۱۰ نمایش داده میشوند. در آخر اگر نظر یا پیشنهادی دارید، با ما و سایر همراهان ایرانگرد به اشتراک بگذارید.

اگر مرز همراه رودخانه پيش و پس شود يكي از دو دولت قسمتي از سرزمين خود را از دست خواهد داد از اين رو (( گروسيوس )) ميان تغيير شكل تدريجي و ناگهاني فرق گذاشته است و معتقد است كه در صورت تغيير شكل ناگهاني رودخانه مرز نبايستي همراه با تغيير بستر رودخانه حركت كند . در تعداد از رودهای كوچك افریقا نیز همین خط به عنوان مرز اختیار شده است : قرارداد فرانسه و آلمان برای تعیین مرز میان كنگوی فرانسه و كامرون كه در برلین به تاریخ 18 آوریل 1908 امضا شده مقرر داشته است در قسمتهایی از مسیر رودخانه كه نمتوان از تالوگ به عنوان مرز استفاده كرد مرز خط منصف خواهد بود .

این مسیر که مسیری فرعی آسفالته است از مرزن آباد به سمت شرق جدا میشود. به گزارش جی پلاس، آزیتا میرزایی سرپرست هیات کاوش حوضه آبریز رودخانه اترک ابا اعلام این خبرگفت: در مسیر طولانی این حوضۀ آبریز، تپه و محوطه­های باستانی زیاد و مهمی وجودداردکه برنامه­ریزی برای مطالعه عمیق­تر آنها در شناخت فرهنگ گذشتۀ ایران زمین بسیار حایز اهمیت است. روستای طالون در نزدیکی روستای رندان قرار دارد و این نزدیکی جاذبه های روستای رندان را دوچندان کرده است. بسیاری از ما جاذبه های طبیعی بسیاری را در شمال کشور میشناسیم و نیز به این مناطق سفر کردهایم که هر کدام زیبایی خاص خود را دارد و طرفدارانی را به سوی خود جلب می کند.

اگر تصمیم دارید از چادر استفاده کنید، حتما وسایل گرمایشی و لباس اضافی به همراه داشته باشید، چرا که شبهای مناطق کوهستانی معمولا سردتر از روزهای آن است. از مسئولان دستگاه های امدادرسان در هلال احمر،آتش نشانی،شهرداری،آب و فاضلاب و اورژانس انتظار داریم از تابلو های خطر غرق شنا در مناطق ممنوعه استفاده کنند، نا آشنا بودن مردم با محیط و مناطق مختلف رودخانه ها علل اصلی غرق شدن افراد و مسافران تابستانی در رودخانه بشار می باشد. حوضههای آبریز در بوم شناسی و محیط زیست اهمیت بسیار زیادی دارد.

هریرود بهعنوان یکی از منابع تامینکننده آب شمال شرق کشور شناخته میشود و از اهمیت خاصی برای تامین نیاز آب شرب و همچنین کشاورزی این منطقه از جمله شهر مشهد و سرخس دارا است. در واقع این روستا در ۳۰ کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارد و از توابع لواسانات شهرستان شمیرانات است. به علت قرار گرفتن این روستا در منطقه کوهستانی بهترین فصل سفر، فصول بهار و تابستان است. حاکي از آن است که در هر سه رودخانه شاخص کيفيت کل در سه ماهه اول که مصادف با فصول کم آبي مي باشد، در حدفاصل کمتر از 50 و بيانگر کيفيت بد مي باشد و در سه ماهه دوم که مصادف با فصول پر باران مي باشد در حدفاصل 50 و بالاتر و بيانگر کيفيت متوسط مي باشد.

با این اوصاف، میتوان گفت بهترین زمان سفر به این روستا که در منطقهای کوهستانی و سرسبز قرار دارد، فصول بهار و تابستان است. اگر در فصل مناسبی به این روستا سفر کنید، میتوانید لبنیات محلی و میوههای مرغوب و خوشمزهای تهیه کنید. بهترین زمان برای بازدید از این ییلاق پایتخت فصل بهار است. برای رفتن به این دریاچه دو راه وجود دارد . این منطقه در حقیقت در دل جنگل های بالادست نوشهر یعنی در جنوب این شهر قرار گرفته است.

دریاچه فراخین کمی آنطرف تر از نوشهر، پشت جنگل های سرسبز و درختان انبوه شهر، بعد از روستای ویر و در نزدیکی روستای کندلوس قرار گرفته است. کوهنوردی و جنگل نوردی در اطراف دریاچه سد لتیان از دیگر تفریحاتی است که میتوان در سفر به این منطقه زیبا تجربه نمود. دریاچهای که در این منطقه ایجاد شده علاوهبر امکان طبیعتگردی و کوهنوردی در تپههای سرسبز، امکان ماهیگیری نیز برای گردشگران فراهم نموده است.

برای همین امکان استفاده از ماشینهای سواری سبک نیز وجود دارد. این منطقه علاوه بر محلی مناسب برای عکاسی فضایی بسیار عالی برای تفریح و ماهیگیری است، تنوع بالای گونه آبزیان در این تالاب امکان ماهیگیری در دریاچه فراخین را فراهم کرده است. به علاوه که میتوان از گوگل مپ هم کمک گرفت. پل های تاریخی که بر روی زاینده رود در اصفهان قرار دارند ،قدمت آنها به زمان صفویان و پیش از آن میرسد و تاریخ این شهر به آنها وابسته است .انها عبارتاند از سی و سه پل، پل خواجو، پل مارنان، پل شهرستان، پل چوبی و علاوه بر آن چند پل جدید دیگر بر روی آن ساخته شه است .

يعني راه حلها گوناگون است بنظر ما وسط پل و تونل كه مستقل از مرز بر روي رودخانه است , منصفانه ترين مرز زميني را تشكيل ميدهند . ممكن است مرز دو كشور تعيين نشود و يا تحديد آن كامل نباشد . این پارک با وجود آنکه موقعیت جغرافیایی آن چسبیده به تهران است از پوشش گیاهی و جانوری متنوعی همچون روباه، شغال، کبک، عقاب و قرقی میباشد. با توجه به اینکه ایرانیان شیعه بودند و ترکان عثمانی، سنیمذهب به شمار میرفتند، همیشه بین این دو فرقه درگیری و نزاع بود.

بعد از اینکه رود به ترکمنستان برسد از آنجا به دریای خزر می ریزد. بدنه : وقتی رودخانه ای گل آلود است ، یعنی اینکه خسته است.حمل هزاران ذره کوچک خاک و سنگ و گل و لای از آن ها انرژی زیادی می گیرد ولی همین انرژی باعث می شود که دشت های حاصل خیز آبرفتی ایجاد شوند.رودخانه ها مظهر فداکاری هستند ، آن ها با تحمل این بار سنگین ، از زیبایی های خود می گذرند تا به دشت ها و زمین های فقیر ، کمک کنند و آن ها را زیبا کنند.چه قدر زیباست تماشای کمک کردن عناصر طبیعت به یکدیگر .

مستر بلیط به شما پیشنهاد می دهد تا در فصل های بهار و تابستان به انجا بروید و از آب خنک رودخانه و طبیعیت بکر اطراف لذت ببرید. به دلیل نبود امکانات و وضعیت ناامن جاده ها سفر به دریاچه فراخین در فصل زمستان پیشنهاد نمیشود، مگر با امکانات و تجهیزات کامل و ماشینهای آفرود. به دلیل جنگلی بودن این منطقه در فصل پاییز شاهد رنگهای زیبای سبز و زرد و نارنجی و انعکاس اسن تصاویر در آب هستیم. در این مطلب از وبلاگ لیدوماتریپ قصد داریم گوشهای از زیبایی های مازندران، با عبور از جنگلی سرسبز و نزدیکی روستای ویسر، جایی به نام دریاچه فراخین را به شما معرفی کنیم، پس تا پایان با ما همراه باشید.

در واقع اگر از شاهراه شرق تهران یعنی اتوبان شهید بابایی راه افتاده و به سمت جاده سوهانک بروید، به لواسان میرسید و پس از آن فقط ۵ کیلومتر دیگر تا روستای افجه فاصله دارید. برای ماندن در این روستا میتوانید چادر بزنید یا در اقامتگاهها و هتلهای شهرهای اطراف مانند لواسان ساکن شوید. در این روستا حمامهای آب گرم فراوانی وجود دارد که جمعیت زیادی را در فصلهای مختلف به سمت خود جلب میکند.

دانلود سریال رودخانه بکر Virgin River درباره یک پرستار به نام ملیندا مونرو است که برای شروعی جدید و تازه در زندگی خود از شهر لس آنجلس به یک شهر دورافتاده در شمال کالیفرنیا نقل مکان میکند ولی از چیزی و کسی که پیدا میکند شگفت زده می شود و … چندان بزرگ نیست و بیشتر شبیه یک تالاب است تا دریاچه و آب آن از چشمه فراخین تامین میشود. درجه حرارت آن بین ۶۵ تا ۷۰ درجه سانتیگراد است. جرم جسم در واقع مقدار ماده تشکیل دهنده آن جسم است. یک ماهی ماده با چندین ماهی نر تولیدمثل انجام میدهد.

اولین ویژگی دسترسی نسبتا راحت آن به تهران به نسبت دیگر روستاهای لواسان میباشد و دومین ویژگی یک جاذبه منحصر به فرد این منطقه است که دشت هویج نام دارد. این روستا از توابع لواسان کوچک به حساب میآید، این یعنی برای رسیدن به روستای برگ جهان که یکی از جاهای دیدنی لواسان میباشد باید از لواسان عبور و 13 کیلومتر به سمت شرق حرکت کرد. یکی دیگر از روستاهای ییلاقی و جاهای دیدنی لواسان روستای افجه است، این روستا در ارتفاع دو هزار و چهارصد متری از سطح دریا واقع شده که دو ویژگی خاص دارد. غار هملون یکی دیگر از جاهای دیدنی لواسان است.

جالب است بدانید که 34 امامزاده در لواسان وجود دارد که از معروف ترین آنها امامزاده اسماعیل (ع) که در روستای برگجهان در یکی از دهستان های لواسان کوچک است واقع شده. از دو تای اول به سمت راست بروید که نشانه آن تابلو به سمت کجور است، سومی را به سمت چپ، چهارمی را به راست و پنجمی را به چپ بروید. جاجرود که حاشیه اش یکی از تفرجگاه های تهران به حساب می آید، بخش زیادی از آب شرب تهران را هم تامین می کند و برای همین هم سد لتیان روی آن ساخته شده. این بود تجربه سفر به جاجرود پینورست!

دیدگاهتان را بنویسید