رودخانه گوهر رود رشت

رودخانه کالشور: این رودخانه از کوههای شمال شرقی میامی (کوه چاه بید) سرچشمه گرفته و پس از گذشتن از شمال میامی از زیر پل ابریشم وارد کویر میگردد. رودهای استان سمنان از دامنههای جنوبی رشته کوه البرز سرچشمه گرفته و اغلب به دشت کویر میریزند. در حال حاضر برای آبیاری زمینهای کشاورزی برنج و صنایع عظیم ذوب آهن و فولاد مبارکه استان اصفهان از سدهای آبیاری که بدین منظور احداث گردیده استفاده میشود. وی با اشاره به اینکه جستوجو برای یافتن این دو نفر تا ساعت ۳ صبح ادامه داشت، تصریح کرد: صبح یکشنبه نیز ۳ اکیپ عملیاتی و نیروهای غواص آتشنشانی ساری برای جستوجو به محل اعزام شدند که با کمک نیروهای مردمی و امدادی حاضر در محل پیکر بیجان هر دو نفر کشف و از رودخانه به بیرون منتقل شد.

گذرگاه سابق این رود از داخل شهر بوده ولی در حال حاضر از سمت شرقی شهر عبور میکند. گروه حوادث/همزمان با کشف اجساد پدر و دختر 3 سالهاش که به علت سقوط خودروشان به داخل رودخانه تجن ناپدید شده بودند با دستور ویژه رئیس کل دادگستری استان مازندران، دادستان مرکز استان بهعنوان مدعی العموم پیگیر این حادثه شد. مسائل مربوط به جزاير موجود در رودخانه ها نيز غالبا” با مسئله حاكميت بر اين رودخانه ها مرتبط است ,خصوصا” كه تغيير شكل بر اثر رسوب يا فرسايش يا جابجايي تالوگ پيش ميايد .

وی درباره علت این حادثه تصریح کرد: بر اساس شواهد موجود، آب رودخانه تجن بر اثر بارندگی و سیلاب بالا آمده بود و این پل موقت زیر آب رفت و خودرو پراید بر اثر شدت جریان آب به داخل رودخانه افتاد و موجب مرگ دو نفر شد. سیدسلمان ابوالقاسمی، رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری که به همراه معاونان خود در محل حضور یافته بود درباره حادثه سقوط خودرو پراید از پل گلورد به رودخانه تجن گفت: با تلاش نیروهای مردمی و نیروهای امدادی یکی از سرنشینان خودرو که یک خانم بوده در یک شرایط بسیار سخت نجات یافت ولی متأسفانه دو نفر از سرنشینان که پدر و دختر خردسال بودند، ناپدید شدند.

با همه این توصیفات برخی مورخان هم معتقدند مشکل اصلی به زمان انجام معاهده اولیه برمیگردد که معاهدات سخت و محکم نبوده است. آب ارس تا منطقه جلفا، درگیر شیب و پیچ و تاب های کوهستانی است، با این حال ارس در طول این مسیر جایی میان دو دشت «زنگنه» و «شیبلو» به زمینی مسطح به نام «پل دشت» می رسد. حیطه های طیفی که تصاویر در آنها اخذ می شوند ، حیطه های مرئی و مادون قرمز نزذیک (VNIR)، مادون قرمز کوتاه موج (SWIR) و مادون قرمز گرمایی(TIR) هستند. تصاویر دریافتی در سه حیطه طیفی دارای توان تفکیک مکانی متفاوت هستند.

ASTER یک سنجنده چند طیفی با توان طیفی بالا است، که داده ها را در سه حیطه طیغی با استفاده از یک رادیو متر جداگانه برای هر ناحیه ، اخذ میکند. این رودخانه مانند دیگر رودهای منطقه دائمی نیستند و در فصول سال با تغییرات میزان ریزش باران، دارای نوسانات زیادی میباشد. رودخانه تجن بزرگترین منبع آب سطحی دشت سرخس میباشد. این منطقه به علت آب و هوای خوب و طبیعت بکری که دارد، همیشه مورد توجه گردشگران به ویژه در فصل تابستان و بهار قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، شامگاه شنبه 16 بهمن یک دستگاه خودرو پراید با سه سرنشین در حال عبور از روی پل موقت روستای گلورد ساری بود که به علت بارندگی شدید و زیر آب رفتن پل ناگهان خودرو به داخل رودخانه سقوط کرد. وی در این باره اظهار داشت: بیمبالاتی برخی ازمسئولان موجب این حادثه شده است، چرا که این پل از سال ۹۸ بهصورت موقت روی رودخانه و بدون حداقل امکانات حفاظتی تعبیه شده و در اختیار مردم قرار گرفته بود که برای این موضوع پرونده قضایی تشکیل میشود و مسببین این حادثه مورد تفهیم اتهام قرار میگیرند و امیدوارم دفاع موجهی در این خصوص داشته باشند.

ترکیه قرار دارند. پروتکلهای در خصوص بهره برداری از آب آنها بین کشور ایران و ترکیه وجود دارد، ولی همواره بر سر اجرای آنها اختلافاتی با کشورهای مقابل وجود داشته است . ارس با ۱,۰۷۲ کیلومتر طول، حتی از رود کارون، طولانیترین رود داخلی ایران نیز طویلتر است و نقطه صفر مرزی بین ایران و کشورهای ارمنستان و آذربایجان به حساب میآید که مطابق با عهدنامه ترکمنچای، در اول اسفند ۱۲۰۶ تعیین شد. رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری با تأکید بر رعایت تمامی موارد ایمنی از سوی شهروندان، گفت: شهروندان در صورت بارش باران و خطر آبگرفتگی و سیل از ورود به مسیر رودخانه و اماکن پرخطر جداً خودداری نمایند.

محمد کریمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این رابطه افزود: با تأکید رئیس کل دادگستری استان بر حفظ حقوق عامه و پیگیری موضوع، این دادستانی نیز برای احقاق حقوق عامه نسبت به موضوع، پیگیریهای قضایی را دنبال خواهد کرد و در حوزه حفظ حقوق عامه کوتاه نخواهد آمد. پس از این حادثه با دستور ویژه رئیس کل دادگستری استان مازندران، دادستان مرکز استان بهعنوان مدعی العموم به حادثه پل گلورد ساری و سقوط خودرو پراید و فوت دونفر در این حادثه ورود کرد. در این تحقیق، جریان زیست محیطی رودخانه دز با استفاده از بهینه سازی جریان خروجی از سد دز در بالادست آن تعیین شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، آیتالله رئیسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار موج مازندران درباره تدابیر دولت نسبت به عواقب انتقال آب رودخانه تجن ساری به کویر مرکزی با احداث سد فینِسک که بلای دریاچه ارومیه و رودخانه زایندهرود اصفهان را در مازندران تکرار و بخش کشاورزی با خطر خشکی مواجه میشود، اظهار داشت: این موضوع را به طور ویژه بررسی میکنیم و من هم گفتم باید بررسی کارشناسی صورت بگیرد و به هیچ وجه نباید موجب اختلاف بین دو استان مازندران و سمنان شود. به گزارش اکوایران؛ ارزیابی های صورت گرفته نشان می دهد که سال آبی 1400-1399 با خشکسالی شدید به پایان رسید و کاهش حدود 40 درصدی منابع آب سد زاینده رود، همچنین پیش بینی تداوم خشکسالی توسط سازمان هواشناسی کشور، شرایط مساعدی از نظر تامین منابع آب برای این سد در سال آبی 1401-1400 را نمی توان تصور کرد.

همچنین رود دایمی زارِم رود- ظالمرود به طول حدود 100 کیلومتر با جهت عمومی شرقی ـ غربی از ریزابههای سمت راست تجن است و در حدود 16کیلومتری جنوب شهر ساری به آن میپیوندد. قسمت علیای تجن در بخش هزار جریب در شهرستان نکا و بخش چهاردانگه و دودانگه در شهرستان ساری، جهت عمومی جنوب شرقی ـ شمال غربی و بستری سنگلاخی دارد و ریزابههای ببرچشمه و آبتیرچای از ساحل راست و شیرین رود و سفیدرود و لاجیم از ساحل چپ به آن میپیوندند. از چراغ نفتی که سوخت آن نفت بوده است و گاهی هم از چوب جهت گرم کردن استفاده می شد .

م. سرشک، از شاعران بزرگ پس از مشروطةایران است که اندیشههای اجتماعی و موضوعاتی همچو: آزادی، آزادیخواهی و استبدادستیزی از آرمانهای او بوده و حجم کثیری از اشعار وی را دربرگرفته است، تجربة شخصی و بحرآنهای بزرگ اجتماعی- سیاسیِ سرزمینش و نیز اساطیر برجایمانده از فرهنگ و تمدّنش را، با نگاهی عمیق و ظریف، به هم میآمیزد و حاصل آن اشعاری میشود که هم از گذشتة سرزمینش میگوید و هم تاریخ معاصر کشورش را با نگاهی تیزبینانه در قالب و پوشش نمادین و کنایی، به شعر تبدیل میکند.

وجود این مواد معلق در فاضلاب باعث مقاومت میکرواورگانیسمها در برابر گندزدایی با کلر میشود. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از العالم، به گفته مسئولان فرانسوی بالا آمدن سطح آب رودخانه سن طی بیش از 30 سال گذشته بی سابقه بوده است و این امر باعث غرق شدن بخشهایی از خیابانهای پاریس شده است. این رودخانه محل زندگی بیش از یکهزار گونه مختلف پرندگان و انواع ماهی های بزرگ است. شاید مدت های طولانی اســت کــه در انتظار یافتن عشق زندگی خود به سر برده اید و حالا بالاخره می توانید در روزهای آتی آرامش و شادی حاصل از یافتن آن را تجربه کنید.

مدت پرواز بر روی آبشار بین ۷ الی ۱۰ دقیقه می باشد و هر هلی کوپتر ظرفیت سوار کردن ۴ مسافر را دارد. هر ساله صد نمایشگاه برتر در زمینه­های هنر، آموزش، علوم پزشکی، صنایع و مهندسی، چاپ دیجیتال روی پارچه، علم تغذیه، ماهیگیری و انرژی در پاکستان برگزار می­گردد. آن گاه جنازه را بر تخت می خوابانند، به گونه ای که روی جنازه به طرف جنوب باشد. ایجیما به مانند زورو مردی عدالتخواه و جنگجوست که به حمایت از مردم سطح پایین جامعه می شتابد. شهرک سینمایی غزالی ماندگارترین یادگاری مرحوم علی حاتمی است که امروزه به یکی از جذابترین جاهای دیدنی تهران تبدیل شده است.

رود تجن به طول حدود 140 کیلومتر از کوههای علی خانی، داراب کوه و سرکوه از ناحیه کوهستانی هزار جریب در دامنههای شمالی رشته کوه البرز سرچشمه میگیرد و با گذشتن از شرق شهر ساری، نزدیک آبادی خزرآباد، در 25 متری پایینتر از سطح آبهای آزاد به دریای خزر میریزد. محمود قنبری مدیردوبلاژ پیشکسوت سیما با اشاره به دوبله سری دوم سریال”رودخانه برفی”در گفتوگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری میزان گفت: سال 72 سری اول “رودخانه برفی”را با حضور صداپیشگانی چون شهلا ناظریان و علیرضا باشکندی دوبله کردم و قرار بود همان زمان سری دوم هم برای دوبله به واحد دوبلاژ سیما بیاید که این اتفاق نیفتاد.

راْي داوري هم كه ((سيب را نصف ميكرد )) فائده ا ي نبخشيد چون يكي از طرفين از اجراي آن سرباز زد . اگر بعد از ورزش از گرفتگی عضلات رنج می بری، اگر می خواهی پوستی لطیف و زیبا داشته باشی؛ اگر از تَرَک، پینه پا یا آرنج خود رنج می بری؛ اگر از بوی بد پا یا بدن خود رنج می بری نگران نباش، چون برای اولین بار در سطح منطقه خاورمیانه، استخر نمک اسپوتا با خواص درمانی و لایه برداری پوست در پارک ساحلی آفتاب ساخته شده است. فرمت نقشه ها پس از خارج کردن از حالت فشرده (zip) در قالب ژئودیتابیس می باشد که فقط با نرم افژار ARC GIS قابل فراخوانی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید