حمل بار پونک با 10% تخفیف

این ویژگی بیانکنندۀ دو وضعیت رسوبگذاری رودخانه در طی زمان است؛ یکی زمانی که رودخانهها مجبور به جریان در درههای عمیق نبودند و مخروطافکنههای وسیعی را از پیشانی کوهستان تا مرکز دشت، تشکیل دادهاند. دیگری همانند شرایط کنونی که رودخانهها قادر به ایجاد مخروطافکنه در فاصلۀ زیادی از پیشانی کوهستان نیستند و مجبور به عبور از دره عمیقی هستند که با حفظ شرایط توپوگرافیکی اولیۀ خود، تا نزدیک زنجانرود نیز امتداد دارند. خلاصه سریال رودخانه ای که ماه از آن طلوع می کند River Where the Moon Rises : سریال رودخانه ای که ماه از آن طلوع می کند River Where the Moon Rises داستان زندگی شاهزاده پیونگ گانگ را به تصویر کشیده است.

کتاب یونس مروارید که در سال ۱۳۶۰به چاپ رسید در مورد دبی سالیانه رودخانه لیلان چنین اشاره می کند که؛ دبی سالیانه رودخانه در حدود ۴۵ میلیون متر مکعب می باشد. ماجرا از این قرار است که یکی از خبرنگاران حاضر در این نشست، به موافقت با طرح انتقال آبی اشاره میکند که یک «فرد معروف» از آن سود میبرد و از سرپرست فرمانداری رفسنجان، علت موافقتش با این طرح را سوال میکند. هرچند کاربرد اولیه این دریاچه تامین آب کارخانه ذوب آهن بوده، ولی به تدریج به یک مکان گردشگری عمومی با امکانات تفریحی مانند قایق سواری و قلاب گیری با لانسر تبدیل شده است.

برای دسترسی به این ناحیه تفریحی باید در اتوبان اصفهان به شهرکرد، بعد از زرین شهر وارد جاده فرعی شوید که تابلو شهرک زاینده رود دارد. در حاشیه این دریاچه زیبا فضای جنگل کاری به همراه رستوران و امکانات تفریحی ایجاد شده است. در هنگام عبور از این پل اگه به سمت راستتون نگاه کنید علاوه بر نمای زیبای زاینده رود و جنگل بیشه مجاور آن، چشم اندازی از یک پل قدیمی را میبینید که در فاصله نسبتا نزدیکی با پل جدید قرار دارد.

گوگان یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی است که در فاصله ی ۶۰ کیلو متری جنوب غرب تبریز واقع است از توابع آذرشهر بوده و نوزدهمین شهر پر جمعیت استان در بین ۵۸ شهر می باشد نام آن در قدیم گاوگان بود که بعد ها به گوگان تغییر نام داد. Da فاصله خط میانی حوضه زهکشی تا کمربند فعال مئاندری حوضه (مسیر رود اصلی) و Dd فاصلۀ خط میانی حوضه و خط تقسیم آب است. رودخانه زاینده رود از محل سد زاینده رود یا همون سد چادگان در غرب اصفهان تا ادامه مسیر خودش یعنی شهر ورزنه در نزدیکی باتلاق گاوخونی در شرق اصفهان مسافتی حدود 300 کیلومتر را می پیماید و از این مقدار حدود 200 کیلومتر از اون مربوط به طول مسیر رودخانه در غرب اصفهان و حدود 100 کیلومتر آن مربوط به مسیر رودخانه از اصفهان تا شهر ورزنه، یعنی آخرین شهر ساحلی بر حاشیه زاینده رود در شرق اصفهان میشود.

چنین عملکردی نشاندهندۀ تحمیلشدن نیرویی بر منطقه است که از مخروطافکنههای قدیمی و فسیلشدۀ جدیدتر و از آبراهههای کنونی، قدیمیتر بوده است و نمیتواند مربوط به فعالیتهای تکتونیکی کواترنری باشد؛ چرا که ارتفاع یافتن کوههای شمالی زنجان به قبل از کواترنری بر میگردد؛ مسلماً پیدایش گسلهایی که هم اکنون مسیر رودخانههای اصلی را تشکیل میدهند، نیز به همان زمان بر میگردد. حفر درهها به گونهای است که رسوبات مخروطافکنهای را فرسایش داده و به رسوبات کنگلومرایی سخت رسیده و حفر را در رسوبات کنگلومرایی ادامه داده است. در نتیجه نیروی وارده بر اثر تکتونیک بین سه زیرحوضه واقع است و به همین دلیل، در دو زیرحوضه ساحل راست و در یکی دیگر در چپ اثر کرده است.

در واقع اگر این رودخانه خشک شود، اغلب فعالیتهای اقتصادی ساکنان منطقه از کار میافتند. در این کشور دستمزد برای تولید در حدود ۲۰۶۳۸۰.۰۰ درام کشور ارمنستان اعلام شده است این در حالی است که پایینترین نرخ در کشور ارمنستان نیز در حدود ۱۰۲۶۴۴.۰۰ درام بوده است. سیاوش و کی­خسرو از جمله پادشاهان ایرانی بودند که هر دو در دوران زندگی و پس از مرگ از طریق رؤیا بر روی­دادها آگاهی داشتند و در خواب ایرانیان چون سروشی ظاهر شده و پیامآور جهان پس از مرگ بودند و از فرجام امور خبر می­دادند؛ هم­چنان­که در داستان خواب­توس، سیاوش با حضور خود خبر از شکست شر و پیروزی خیر میدهد.

در دوران خلافت مامون عباسی و والی عهدی امام رضا، سید محمد والی یکی از نوادگان امام سجاد به ایران می آید؛ اما د ربین راه در شهر ری، خبر شهادت امام را به ا میدهند، یاران ایشان او را به منطقه درکه میبرند. هراتی با بیان اینکه واحدهای صنعتی مستقر در مسیر رود اترک فاضلاب خود را به آن رها می کنند و بعضا شاهد تخلیه فاضلاب انسانی در این رود هستیم گفت: با وجود اینکه تانکرهای حامل فاضلاب باید فاضلاب را در لاگون های منطقه قارلق تخلیه کنند اما بعضا در این باره اهمال می کنند. سپس بايد ديد آيا حقوق بين الملل عمومي از دولتهايي كه با مسئله تهديد حدود مرزي سروكار دارند مراعات قواعد مربوط به ماهيت امر را طلب ميكند و تكاليفي را در خصوص ترسيم خطوط عرضي معين مينمايد ؟

محور گردشگری به مجموعه مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری متوالی و نسبتا نزدیک به یکدیگر گفته میشود که در یک برنامه یکی دو روزه میتوانید از آنها بازدید نمایید. معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان با اعتقاد بر اینکه صنعت تاثیری زیادی در خشکی زاینده رود نداشته است، توضیح می دهد: میزان آب تولیدی در حوضه زاینده رود بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیون مترمکعب است که از این میزان تنها ۶ درصد آب توسط صنایع برداشت می شود، از سوی دیگر باید توجه داشت که مجموع اشتغال تعریف شده در بخش صنعت بسیار بیشتر از بخش کشاورزی است.

از طرف دیگر گروه های طبیعت گرد اصفهانی معمولا برنامه های پیاده روی یک روزه ای برای پیمایش قسمتی از جنگل و بیشه های ساحلی زاینده رود را در حد فاصل روستاهای این مسیر مشخص میکنند و علاوه بر آن امکان قایق سواری در زاینده رود نیز وجود دارد. طایفهی مرتضی قلی خان به دستور شاه عباس صفوی به این ناحیه کوچ کرده و نگهبانی و مراقبت از مرزهای ایران در همسایگی روس و عثمانی را بر عهده داشتند.

علاوه بر جاذبههای فشم، مسیرهای دسترسی به آن نیز خیلی زیباست. خیلی دوست داشتم این حال و هوا هنگام تولید نسخه زنده تلویزیونی آن رعایت شود. کارون از زردکوه بختیاری در استان چهار محال و بختیاری سرچشمه میگیرد و پیچ و خمهای کارون بر سر راه این رود، خوزستان را به جایی دیدنی تبدیل کرده است. اگر خواب ببینید به اسانی در جایی شنا می کنید، نشانه ان است که در زندگی با موفقیت پیش میروید. باغبهادران که در 60 کیلومتری غرب اصفهان بر حاشیه زاینده رود قرار گرفته، از طریق جاده اصفهان به شهرکرد قابل دستیابی است.

در طرف مقابل، محور گردشگری شرق اصفهان، هرچند در مسیری به موازات رود زاینده رود ادامه داره ولی عمدتا دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی سوای جذابیت های زاینده رود هست. به طور خاص اینها عمدتا روستاهایی هستند که در حدفاصل سد چادگان و شهر باغبهادران قرار گرفته اند و رودخانه زاینده رود از مجاورت اونها عبور میکند.. محور گردشگری غرب اصفهان عمدتا یک محور طبیعت گردی است که در تمام فصول سال میتوانید زیبایی های رود، بیشه و جنگل های دست کاشت کنار رودخانه را در مسیر نیمه کوهستانی تماشا کنید.

این گونه درهها عمق و عرض خود را در تمام مسیر حفظ کردهاند و در مسیر آنها در شرایط کنونی امکان رسوبگذاری به شکل مخروطافکنه وجود ندارد و در درون درهها با توجه به شیب ملایم هنوز عمل حفر اتفاق میافتد. لازم به ذکر است در نیشابور نیز روستای زیبایی با نام دررود وجود دارد. اگر مقدار بخار آبی که در هواست زیاد شود ابر به وجود می آید. رانندگان کامیونهای ایرانی در افغانستان تهدید به مرگ شده اند. کاویانی­راد، مراد،1395، همسایه­ای که رودها را به روی ایران می­بندد- سد سلما بر هریرود امنیت آبی خراسان را تهدید می­کندف سایت شفقنا، تهران.

دیدگاهتان را بنویسید