ترکیه – ویکی شیعه

این سایت از طرف وزارت بهداشت ترکیه برای ثبتنام تمام مسافران کشور ترکیه در زمان شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شده است.منبع عکس: سایت travelatelier.comبا توجه به همهگیری ویروس کرونا امکان برگزاری تور زمینی در بازههای مختلفی از سال وجود ندارد؛ پس اگر تمایل به سفر زمینی به ترکیه با تور دارید، حتما اطلاعات لازم را از کجارو به دست آورید. انتخاب تور ترکیه از کجارو چه مزیتی برای من دارد؟ اما اگر میخواهید جاهایی خوش آب و هوا را برای تور ترکیه در فصل زمستان انتخاب کنید، آنتالیا، کوش آداسی و شهرهای ساحلی ترکیه، انتخابهایی عالی به شمار میروند.

سفر پاییزی با تور ترکیه، در نقاط مختلف این کشور، تجربهای متفاوت را برایتان به ارمغان میآورد. بهار و اوایل پاییز، بهترین زمان سفر به استانبول است. حداقل قیمت اتاقها در این مکان ۸۷ دلار است. این کشور زیبا از آب و هوای بسیار خوب و جلگه ای برخوردار است و مکان های جالب و دیدنی بسیاری نیز دارد، به همین دلیل سالانه تعداد زیادی مسافر از سراسر دنیا به آنجا سفر می کنند. همین تنوع بیبدیل است که این کشور را به یکی از بهترین مقاصد برای سفر تبدیل کرده است. شهرهای مختلف کشور ترکیه مانند استانبول، آنتالیا، ازمیر، بدروم، آلانیا و مارماریس از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری این کشور بین شهروندان ایرانی محسوب میشوند.

اما مقاصد خاصی همچون کاپادوکیا، مرسین و چندین و چند جای دیگه در ترکیه نیز وجود دارند که هر کدامشان، میتوانند سفری عالی را در پاییز ترکیه برایتان رقم بزنند. البته زمستانها در این شهر آنقدر گرم نیست که بتوان تن به آب زد، اما برای گردش و تفریح هوا با میانگین ۱۲ درجه گرما، عالی است. از ایران هم مسافران بسیاری به ویژه در نوروز راهی این کشور می شوند و همین حالا هم تور ترکیه نوروز 1401 محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

بسیاری عقیده دارند که اصحاب کهف (هفت خفتگان افسوس) در این شهر زندگی میکردند. هزینه زندگی در ترکیه با توجه بهتناسب درآمدها بهمانند هزینه زندگی در شهر تهران است. این مسجد بینظیر که بهمدت ۱۰۰۰ سال کلیسای مسیحیت بوده، بهخاطر معماری بیهمتا و باشکوه خود شهرت جهانی یافته است. مسافران ایرانی برای حضور توریستی در ترکیه نیاز به ویزا ندارند و پس از ورود به این کشور میتوانند ۹۰ روز در آن اقامت داشته باشند.

حتی برشمردن جاذبههای بینالمللی آن نیز زمان زیادی خواهد برد پس تنها به چند نمونه از شهرهای مهم آنتالیا و استانبول اشاره میکنیم.در تور آنتالیا شهر قدیم و بندر قدیمی از مهمترین مناطقی هستند که باید فهرست ۱۳ جاذبهی دیدنی آنتالیا در کنار تفریح در ساحل به دیدنشان بروید. از اواخر قرن ۱۳ میلادی، عثمانی شروع به متحد کردن بخش های مختلف آناتولی کرده و امپراتوری را بنیان نهادند که از جنوب شرقی اروپا تا غرب آسیا و شمال آفریقا گسترده شد، این امپراتوری به تدریج تبدیل به یک قدرت جهانی در اوایل دوره مدرانیزاسیون گردید.

گروه کوثر تزدیک به ۱۳ سال قبل، توسط تعدادی از علمای تحصیل کرده در قم بنیان گذاشته شد و به فعالیت پرداخت. به گزارش تجارتنیوز، قیمت لیر ترکیه در بازار آزاد امروز پنجشنبه ۲۶ اسفند با 20 تومان کاهش، 1,880 تومان معامله شد. شروع قیمت تور آنتالیا نیز از ۱۰ میلیون تومان به بالا است.تورهای ترکیبی استانبول با شهرهای دیگر نیز از قیمت پایه ۱۵ میلیون تومان آغاز میشوند و با توجه به پرواز، هتل و سایر امکانات افزایش مییابند. نوع زمین: فلات مرکزی بالا (آناتولی)، دشت¬های ساحلی، و چندین رشته کوه محدود.

بخش های مرکزی فلات آناتولی دارای آب و هوای نسبتا خشک قاره ای می باشند. سابقه علویان به حمله مغول باز میگردد که مهاجرت گستردهای از ایران و آسیای میانه به سمت آناتولی صورت گرفت. جواب این سوال تماما به سلیقه شما باز میگردد. همیشه این سوال برای گردشگران مطرح است که در تور پاییزی ترکیه، به کدام شهرها سفر کنیم؟ البته با پذیرش حروف لاتین به جای حروف عربی و فروپاشی امپراطوری عثمانی، طرز نوشتن دو گروه کاملا متفاوت شده و با استفاده بیشتر از کلمات غربی در ترکیه، هر روز فاصله این دو زبان بیشتر شده است. اولین گزینه در این لیست کاملا واضح است.

از این هتل تا رسیدن به دریا فقط چهار دقیقه پیادهروی فاصله است و در خود هتل نیز مکانهای بسیاری برای گرفتن آفتاب و استراحت در نظر گرفته شده است. به طورکلی ترکیه چهار منطقه آب و هوایی دارد. ترکیه دارای خرده اقلیمهای آب و هوایی گوناگون است. مناطق ساحلی دریای اژه و مدیترانه آبوهوای مرسوم مدیترانهای را برای برخی نقاط به ارمغان آورده است. البته چندین شهر ساحلی به واسطه آب و هوای مدیترانهای در زمستان نیز هوایی خوب دارند.

منبع عکس: سایت dreamstime.comتور هوایی ترکیه یکی از بهترین راهها برای سفر به این کشور است و گردشگران بسیاری در طول سال تور هوایی را برای رفتن به ترکیه انتخاب میکنند. سواحل جنوب و سواحل غرب، آب و هوایی مدیترانه ای دارند. ترکیه با قرار گرفتن در این موقعیت به یکی ازمهم ترین مناطق جهان که دارای موقعیت جغرافیایی راهبردی است تبدیل شده و اصلی ترین گذرگاه جنوب آسیا و اروپا به شمار می رود و کشورهای بسیاری، نظیر ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده میکنند. اگر دوست دارید با قطار به کشور توریستی ترکیه سفر کنید، قطار تهران-وان (طول سفر ۲۴ ساعت) و قطار تهران-آنکارا (طول سفر ۶۰ ساعت) آماده خدمترسانی به شما هموطنان عزیز است.

این آزمایش باید در آزمایشگاههای معتبر که توسط آژانس گردشگری برگزارکننده تور به شما معرفی میشوند، در بازه زمانی سه روز پیش از سفر انجام شود. همین باعث شده تا ساخت و ساز هتل های استانبول، مراکز خرید استانبول و مراکز گردشگری و رفاهی این شهر در بخش اروپایی بیشتر از قسمت آسیایی باشد؛ با این حال آب و هوای تمیز و محیط آرامش باعث می شود تا بسیاری از افراد قسمت آسیایی استانبول را برای سفر خود انتخاب کنند. شهرهای ساحلی و دور از استانبول، امکانات بیشتری نسبت به هتلهای این شهر دارند و خدمات خود را بهصورت ALL و UALL ارائه میکنند.برای انتخاب هتل در شهرهای ساحلی و کوچک ترکیه مانند آنتالیا، آلانیا، کوش آداسی و مارماریس، حساسیت بیشتری لازم است؛ زیرا در سفر به این شهرها مدت بیشتری را در هتل خواهید گذراند.

برای استانبول از نوروز تا آبان زمان مناسبیست که وابسته به علاقمندی افراد به درجهی گرمی و سردی میتوانند انتخاب کنند. زبان رسمی کشور ترکیه ترکی استانبولی که تفاوت اندکی با زبان آذری دارد می باشد البته در جنوب شرقی ترکیه کردی نیز صحبت می کنند. مسافران ایرانی برای سفر به کشور ترکیه نیازی به دریافت ویزا ندارند و هر زمان که بخواهند میتوانند تنها با داشتن پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار 6 ماه با تور ترکیه یا پرواز ترکیه به هر شهری که میخواهند سفر کنند.

اما به طور کلی، تیر گرمترین ماه سال است و میانگین دمای هوا در نقاط شهری به ۲۴ درجه میرسد. بنابراین سفر در این ماه ها مناسب تر است. بخش آسیایی استانبول قدیمی تر از بخش اروپایی است و قدمت آن به قبل از دوره بیزانس برمی گردد. از طرف دیگر سفر به ترکیه در حال حاضر برای ایرانیان نیاز به ویزا ندارد و این مطلب بر میزان علاقهمندی مردم کشور ما به سفر به ترکیه میافزاید.از مهمترین ویژگیهای کشور ترکیه دسترسی مناسب این کشور به سواحل زیبا و آرام است. منبع عکس: سایت jetsetter.comاز مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت تور ترکیه در تابستان ۱۴۰۰، نوع پرواز، کیفیت هتل و نوع تور هستند.

یکی از مهمترین کارهای این انجمن فعالیتهای رسانهای است. از اعضای ناتو، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، و از اعضای جهانی گروه G-20، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ، سازمان امنیت و همکاری اروپا ، سازمان همکاریهای دریای سیاه ، و سازمان همکاریهای اسلامی است. اقتصاد ترکیه از دو بخش خصوصی و دولتی تشکیلشده است که هر دو بخش به توسعه اقتصاد کشور کمک مینمایند، آغاز رشد اقتصادی این کشور از آغاز دوران حکومت آتا ترک رشد پرشتابی به خود گرفته است.

کشاورزی سومین بازی کننده بزرگ در اقتصاد ترکیه است. کدام شهرهای ترکیه بیشترین گردشگر را در طی سال به خود میبینند؟ اما از آنجا که هر ناحیه در این کشور دارای شرایط منحصربفرد و متفاوتی است، در تمام ایام سال از گردشگر خالی نخواهد بود . گردشگران خارجی به شدت طرفدار فرشهای ترکیهای هستند، اما شاید برای ایرانیها این فرشها و گلیمها جذابیت خیلی زیادی نداشته باشد. در نخستین روزهای فصل بهار هوا در کشو ترکیه هنوز سرد است و برای سفر به شهرهای مختلف این کشور باید لباس گرم همراه داشته باشید.

از آن زمان احزاب سیاسی در ترکیه چند برابر شده اند، اما دموکراسی مدام و در دوره هایی از بی ثباتی و کودتاهای متناوب سیاسی (۱۹۶۰، ۱۹۷۱، ۱۹۸۰) شکست خورده است، که البته در هر دوره در نهایت، قدرت به غیرنظامی ها بازگشته است. این شهر روزهای سردی را در ایام زمستان از سر خواهد گذراند، اما تفریحات زمستانی در استانبول جذاب و فراوان است. آنتالیا در ادامه جایگاه دوم در ترکیه و دهمین شهر گردشگرپذیر جهان در سال ۲۰۱۹ بوده است. قطار از شهر تهران تا شهر وان تردد میکند و در بعضی مواقع تا شهر آنکارا نیز پیش میرود.

دیدگاهتان را بنویسید