ترکیه – ویزاپلاس

در خرید تور لحظه آخری ترکیه امکان باطل کردن بلیط و استرداد پول وجود ندارد. خرید بلیط هواپیما ترکیه از فلای تودی تمامی مشکلات پیش و پس از خرید را برای شما مرتفع میسازد. وجود دریای سیاه، مرمره و دریای مدیترانه و همینطور سواحل و جزایر زیبا، ترکیه را تبدیل به یک کشور شگفت انگیز و جذاب و آرامبخش برای ایرانیان نموده است.8. استانبول بزرگترین شهر و مرکز اقتصادی، تجاری و فرهنگی کشور ترکیه در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد.

ضمنا مراسم ازدواج در ترکیه همراه با آداب و رسوم و عقاید خاصی شکل می گیرد ، به عنوان مثال هنگامی که دختری ازدواج می کند تمام دوستان و آشنایان عروس نام هایشان را درون کفش عروس می نویسند و در پایان مراسم ازدواج اگر کسی نامش از داخل کفش پاک شد ، به این معنی است که به زودی ازدواج خواهد کرد و در شهرهای ترکیه تقریبا هیچ محله ای بدون قهوه خانه های متعددی نیست و مردهای ترک ، ساعتها با دوستانشان در کافه خانه ها و قهوه خانه های سنتی می نشینند و گپ می زنند ؛ همچنین گاهی این قهوه خانه ها تبدیل به کانون های فرهنگی و سیاسی مردم این کشور نیز می شود .

اقتصاد در ترکیه ترکیبی از اقتصاد مدرن و سنتی بر پایه کشاورزی است. زبان مردم ترکیه زبان غالب و رسمی ترکی ( استانبولی ) با حروف الفبای لاتین می باشد و زبانهای عربی – کردی ( با اختلاط کلمات ترکی ) و گویش های اقلیت های قومی به صورت غیررسمی مورد استفاده مردم ترکیه قرار می گیرد و همچنین در گذشته با خط عربی ( عثمانی ) نوشته می شد و زبان نوشتاری این مردم از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲ هجری شمسی ( ۱۹۲۳ ) با خط لاتین نوشته می شود .

نکته ای که کمتر درباره دین در ترکیه به آن توجه می شود این است که مسیحیت ریشه طویلی در این کشور دارد و در واقع از دوران عثمانیان بود که اسلام به ترکیه به صورت رسمی وارد و دین اصلی کشور شد. پس از انتشار گزارشهایی درباره مخالفت ریاض با سفر مقامات آمریکایی به عربستان، یک مقام سعودی میگوید که ریاض مشتاق استقبال از وزیر خارجه آمریکا است اما هنوز برای نشستی در ریاض برنامهریزی نشده است. وزیر امور خارجه ترکیه ضمن آمادگی برای میزبانی دیدار روسای جمهور روسیه و اوکراین گفت، امید برای آتشبس میان دو کشور افزایش یافته است.

تبریک رئیس جمهور ازبکستان به آیت الله «رئیسی»، رایزنی رئیس جمهور قرقیزستان با سفرای 21 کشور و برگزاری جشن نوروز و نمایشگاه هنر و فرهنگ ایرانی در «آکتائو» قزاقستان؛ تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است. تعطیلات آخر هفته هم اغلب خانواده ها به مراکز تفریحی مثل : سینما ، تئاتر و گردش می روند و در کنار اینها مردم مهربان ترکیه به ظاهر، نظافت و آراستگی توجه فراوان دارند و فرهنگ و رفتارشان خیلی شباهت به فرهنگ کشور خودمان دارند به طوریکه در زمان عثمانی روابط بین ترک ها بسیار رسمی و قاطعانه بود چرا که در سنت های عثمانی تاکید بسیار زیادی بر ادب و رفتار صحیح می شده است و نیز اگر چه مردم ترکیه بخاطر برخورد با فرهنگ های اروپایی غیر رسمی تر و راحت تر شده اند ، اما با این همه این اوصاف همچنان اصطلاحات مودبانه و تعارف در بین مردم آنها به چشم می خورد و رعایت می شود ؛ به عنوان مثال واژه آبی (معرف آقا بیک) به معنای برادر بزرگتر ، در مقابل قارداش به معنای برادر، آبلا به معنای خواهر بزرگتر در مقابل کیزقارداش و یا باجی به معنای خواهر، برای ایجاد تمایز بین بزرگتر و کوچکتر استفاده میشود و رعایت این در بین عموم مردم حتمی می باشد در کل احترام به بزرگتر یک اصل است و کاملا رعایت می شود .

غذا: تنوع غذایی در ترکیه بسیار زیاد است و تست غذای آنها برای ایرانیان آشناست و با ذائقه آنها جور است. چرا که در مواقع شلوغ سال به خصوص در ایام نوروز چنانچه بلیط هواپیما رفت و برگشت ترکیه را خریداری نکرده باشید، به دلیل پر شدن ظرفیت پروازها به احتمال زیاد برای بازگشت با مشکل مواجه خواهید شد. از طرف دیگر هزینه سفر و قیمت بلیط هواپیما ترکیه ارزان تر از سایر کشورهای خارجی است و با صرف هزینه کمتر میتوان به این کشور سفر کرد. از طرف دیگر قیمت بلیط ایران به ترکیه در این گونه مواقع با افزایش نرخ همراه است.

به دلیل سرمای هوا معمولا بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما برای ترکیه فصل زمستان است. این نکته را نیز نباید فراموش کنید که ترکیه همیشه به عنوان یکی از بهترینها در تولید لباسهای با کیفیت بوده و خرید لباس چه برای خودتان و چه برای سوغات، یک انتخاب ایدهآل خواهد بود. آمیتیس اینجاست تا تجربهای شایسته از یک سفر بهیادماندنی را ایجاد کند تجربهای که برازنده منزلت شما باشد.

یعنی باید از فرصت های ترکیه برای رفع صنعت هایش بهره برداری کند که در این راستا راهکارهای قابل اقدام عبارتند از: 1- ابتکاراتی درخصوص تبادل میان سیستم های بانکی ایران و ترکیه علاوه بربهره برداری از ظرفیت طرفی ها نظیر احداث شعب بانک های دو کشور در مرزهای رسمی و متمایل راحت تر و ایجاد امکان مبادله لیر و ریال. سواحل ترکیه، هم سواحل دریای مدیترانه و هم سواحل دریای اژه هر دو انتخاب های مناسبی برای گردشگرانی است که به دنبال سواحل خوب برای تعطیلات هستند.

این کشور دو تکه از شمالغربی با بلغارستان، از غرب با یونان، از شمالشرقی با گرجستان، از شرق با ارمنستان، آذربایجان و ایران، از جنوبشرقی با عراق و سوریه و از جنوب با دریای مدیترانه و به تبع آن با قبرس همسایه است. از اواخر قرن ۱۳ میلادی، عثمانی شروع به متحد کردن بخش های مختلف آناتولی کرده و امپراتوری را بنیان نهادند که از جنوب شرقی اروپا تا غرب آسیا و شمال آفریقا گسترده شد، این امپراتوری به تدریج تبدیل به یک قدرت جهانی در اوایل دوره مدرانیزاسیون گردید.

بر اساس دانشنامه اینترنتی ویکیپدیا، نخستوزیر را هم در این کشور اعضای مجلس انتخاب میکنند و معمولا هم رئیس حزبی که بیشترین کرسی را در مجلس دارد انتخاب میشود. حزبها برای حضور در مجلس ملی باید حداقل ۱۰ درصد آرا را به دست آورند. دموکراسی در ترکیه بر پایه مجلس استوار شده است. شهر مذکور در سه کیلومتری شهر سلجوک واقع در استان ازمیر قرار دارد. دفتر اصلی آن در استانبول قرار دارد و در شهرهای دیگر ترکیه همچون آنتالیا، ازمیر و آنکارا نیز دارای چندین دفتر و نمایندگی است. این شهر به مراتب از نظر مراکز تفریحی غنای بیشتری نسبت به دیگر شهرهای توریستی ترکیه دارد، در آنتالیا تمپارکهای متنوع و پارکهای آبی بسیاری برای انتخاب وجود دارد و پارک آبی آکوالند آنتالیا یکی ازبهترین انتخاب هاست!

بنابراین چنانچه قصد خرید بلیط هواپیمای ارزان ترکیه را دارید و قیمت خرید بلیط هواپیما ترکیه برایتان اهمیت دارد، میتوانید با امکان انتخاب گسترده از میان پروازها که فلای تودی در اختیار شما قرار میدهد، اقدام به خرید بلیط ارزان ترکیه نمایید. با توجه به مسافتی که هر یک از شهرهای ترکیه با تهران دارند، قیمت بلیط تهران به ترکیه متفاوت است. با توجه به تقاضای بالای مسافران ایرانی برای خرید بلیط سفر به ترکیه، پرواز ایران به ترکیه و پرواز ترکیه به ایران در میان بسیاری ازشهرهای ایران به صورت روزانه انجام میشود. اگر اهل ماجراجویی و رفتن به جاهای متفاوت هستید، میتوانید تابستان امسال، به کاپادوکیا سفر کرده و در هتلهای غاری بخوابید و با بالن برفراز این منطقه دیدنی، پرواز کنید.

از قرن ۱۱ میلادی ترک های سلجوقی شروع به مهاجرت به این منطقه کرده و به این ترتیب فرآیند ترکزایی شروع شد، که با پیروزی سلجوقی ها در برابر بیزانس در نبرد ملازگرد در سال ۱۰۷۱ تسریع گردید. در کشور ترکیه علاوع بر قوم ترک که ۸۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل میدهند، گروهی از کردها در جنوب شرقی و شرق کشور زندگی میکنند که نزدیک به ۲۰ درصد از جمعیت ترکیه را تشکیل میدهند. البته حتما ۱۰ جاذبهی گردشگری که باید قبل از ترک استانبول ببینید را در برنامههای خود بگذارید و سپس پیشنهاد میکنیم حتما به قصر توپکاپی بروید که از زیباترین سازههای دوران شکوهمند معماری اسلامی هستند.

در حال حاضر پس از فزونی شمار مهاجران ایغدیر و قارص مراسم عاشورا در حسینیهها و مساجد برگزار میشود و در محله شیعه نشین باق جولار میدان بزرگی به نام (اوک میدان) مراسم عاشورا را در آنجا بر پا میکنند. لازم به ذکر است که تور ترکیه با اتوبوس نیز برگزار میشود اما نحوه برگزاری آن ها برای هرکدام از شهرها متفاوت است مثلا برای آنتالیا اغلب در فصل تابستان و برای استانبول در تمامی فصول می توان شاهد برگزاری این تورهای زمینی بود.

دیدگاهتان را بنویسید