امروز همچنان اسیرِ فاصله ها هستم

نکته مهم در خصوص هیدروپلیتیک افغانستان آن است که این کشور علیرغم حوضههای آبریز متعدد فرامرزی با کشورهای همسایه، تنها با ایران و فقط بر سر بهرهبرداری از رودخانه فرامرزی هیرمند در حوضه آبریز بینالمللی هیرمند، قرارداد و معاهده همکاری مشترک (معاهده 1351) دارد و بدلیل موقعیت بالادستی افغانستان در کلیه حوضههای آبریز فرامرزی، این کشور تاکنون تمایلی به همکاری و مشارکت و مذاکره با کشورهای همسایه بر سر مکانیزمها و سازوکارهای مشترک همکاری در خصوص بهرهبرداری از این منابع آبی نداشته است. دومین آبشار بلند دنیا در آفریقای جنوبی پیدا شده که آبشارهای «تو گلا» هستند و در ۵ قسمت از ارتفاع ۸۵۳ متر سرازیر میشوند، و آبشار مشهور بعدی که از جمله آبشارهای مهم دنیاست نیاگارا میباشد و مجموعه آن در رودخانه نیاگارا در حدود ۱۶ مایلی شمال غربی بوفالو نیویورک قرار گرفته است.

برخی آبشارها از هزارها فوت ارتفاع از یک رودخانه کم عرض سرازیر شده و بعضی دیگر از نظر پهنا و مقدار زیادی حجم آن و نیز ارتفاعی که از آن سرازیر میشوند مشهور میباشند. وی درباره سد گتوند نیز توضیح داد و گفت: هدف احداث سد ، تولید برق آبی بوده است. مسلماً احداث چنين سد بزرگ و بينظيري در همه سطوح مديريت، طراحي و اجرا حاوي نکات آموزنده و فراواني است که ميتواند مورد تحقيق و توجه فني متخصصين مربوطه قرار گيرد. او با اشاره به اینکه باید نقش دولتها در توازن فرصتها و زیرساختها پررنگ شود، گفت: این همه فاضلاب از صنعت وارد رودخانه کارون می شود.

راههای درسترسی: رفتن به این مکان دیدنی با مترو بسیار راحت است. این پیست بزرگ اولین پیستی است که توانست در ایران مجوز برگزاری بازیهای بین المللی را کسب کند و در منطقه غرب تهران قرار دارد. به همین جهت صید این ماهیها بین ورزشكاران و ماهیگیران از ارزش بالایی برخوردار است. به علاوه، توجه به کیفیت آب مصرفی در مخزن سمپاش بخصوص شوری آب که از مهمترین و شاخصترین ویژگیهای آبهای کشور است به کارایی بهینه علفکشها کمک شایانی میکند. مردمان روستای آب ملخ اصالتا بختیاری هستند این روستا در شمالی ترین قسمت دنا قرار گرفته و سرشار از چشمهسارهای گوارا و سرد و آبشارهای خروشانی است که آب خود را از ذوب شدن برف کوه دنا تامین میکند.

سلام و درود فراوان به همراهان سایت سفربانک استان اصفهان یک استانی بسیار زیبا و جذاب برای مسافرت اگر تا به حال با جن نیامدید به شما رفتن به این استان زیبا را پیشنهاد میکند یکی از شهرهای زیبای این استان سمیرم لست که دارای آبشار آب ملخ است که یکی از عجیب ترین آبشارهای ایران است. به طوری که محتوای بسیاری از سرود و دعاهای اهالی مصر بر اساس این رود ساخته شده است. گذشتن از رود و به سلامت گذشتن از آن به عنوان «وَردسرد» در ایران باستان متداول بوده است.

جالب ترین نکته در مورد روستای آب ملخ این است که موقعیت جغرافیایی این روستا مانع از آن می شود که آفتاب بیش از سه ساعت در این روستا توقف کند بنابراین شما در آب ملخ میتوانید طلوع و غروب خورشید را تنها ظرف سه ساعت ببینید به همین دلیل است که روستای آب ملخ به روستای نیم روز معروف است. قله قدویس از بلندترین قله های رشته کوه دنا می باشد برای صعود به آن باید از روستای سیور عبور کنید این روستا در حاشیه شمالی کوهپایه ای دنا قرار گرفته و از قسمت شمالی به رودخانه ی ماربر و آبشار آب ملخ مشرف می باشد بدلیل شرایط خاص زیست محیطی این روستا جز مناطق حفاظت شده می باشد در این منطقه گونه های جانوری متعددی از جمله پلنگ و یوزپلنگ ، خرس سیاه ، خرس قهوه ای و خرس سفید ، گرگ ، شغال ، گراز و کفتار وجود دارد، بنابراین برای کوه نوردی و سفر به این منطقه باید جانب احتیاط را رعایت کنید .

سلام و درود آبشار آب ملخ یکی از عجیبترین آبشارهای ایران است و یک جاذبه بسیار طبیعی در شهر سمیرم استان اصفهان مردم روستای آب ملخ بختیاری هستند و این روستا در شمالی ترین قسمت دنا قرار گرفته آب و هوایی بسیار عالی مطبوع و دلپذیر دارد و مکان مناسبی برای گردشگری است که حتما رفتن با آن را به شما همراهان سایت سفربانک پیشنهاد می کنم همچنین بهتر است بدانید که بهترین زمان سفر به آنجا فصل بهار و تابستان است فصل پاییز و زمستان هم زیبایی های خاص خود را دارد ولی باید در برابر سرما مقاوم باشید.

ماهیگیران مبتدی و افرادی که برای اولین بار دست به این روش ماهیگیری می زنند بهتر است در دفعات نخست از همراهی افراد با تجربه در این سبک استفاده نمایند. نکته ای بسیار مهم درمورد این آبشار وجود دارد و آن پرتگاه خطرناک و زیبایی است که پشت آبشار قرار دارد و متاسفانه تا کنون تعداد بسیاری از گردشگران از بالای آن سقوط کرده اند و جان خود را از دست دادند .البته ناگفته نماند که در نزدیکی آبشار امکانات اقامتی وجود ندارد اما اهالی روستا از مسافران به خوبی پذیرایی می کنند و محلی برای اقامت و پارک خودرو در اختیارشان قرار می دهند.

وی با اشاره به نرخ رسوب گذاری در سدها گفت: این نرخ ۲۵ درصد واردات آب به مخازن سدها بوده است. وی بیان کرد: جاییکه رودخانه یا کانال در برخورد مستقیم با سفره آزا است ممکن است رودخانه را تغذیه یا تخلیه کند. همچنین اگر میخواهید گالری موبایل یا دوربینتان پر از عکسهای پاییزی با رنگهای نارنجی شود؛ پاییز فصل مناسبی برای سفر به فشم است. کمپینگ در این منطقه یکی دیگر از گزینه های پیش رو برای آغاز سفری پر ماجرا و هیجان انگیز به این آبشار زیبا می باشد.

فصل مجاز صيدماهي معمولاً از اول خردادماه هر سال آغاز و تا شهريور ادامه مي يابد. به منظور بررسي تغييرات شيب بستر، نيمرخ طولي رودخانه با استفاده از نقشه هاي با مقياس 1:20000 تعيين گرديد. در تمام دنیا این دو قسمت درگیر میشوند و برای کاهش این درگیریها یک سری مطالعات برای سرمایهگذاری و ایجاد زیرساختهای جایگزین در مبدا صورت می گیرد که همزمان با انتقال آب به بهره برداری می رسند و در نتیجه باید به یک نوع برابری و عدالت برسند که معمولا این اتفاق نمیافتد. مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی لرستان تصریح کرد: بالاترین سطح آب زیرزمینی معمولا در بهار و پایین ترین آن در زمستان اتفاق میافتد.

همچنین شدت و ضعف نوسانات بستگی به مقدار تغذیه، پمپاژ و نوع سفره دارد که معمولا در سفره تحت فشار بیش از سفره آزاد است. آبشاری که بیشترین حجم بده آب را دارد «گو آیرا » بوده و در مرز برزیل و پاراگوئه قرار دارد بده این آبشارها بیش از ۱۳۳۰۹ متر مکعبت در ثانیه است. بسیاری از این آلاینده ها در آب حل شده اند و جدا کردن آنها از آب نیاز به فناوری های پیچیده و گران قیمتی نظیر اسمزمعکوس دارد که استفاده از آن در مقیاس های بزرگ برای تصفیه حجم بالای آب، برای هیچ دولتی مقرون به صرفه نیست.

برای این کار از پمپ های آکواریومی استفاده کنید و هنگام حمل سگ ماهی به محل صید نیز آنها را در ظرف مناسبی قرار دهید. بهترین زمان برای سفر و بازدید از آبشار آب ملخ فصلهای بهار و تابستان است در فصل پاییز و زمستان این طبیعت بکر نیز زیبایی های خاصی دارد اما برای سفر در این فصل ها باید سرما و سختی عبور از مسیر را به جان بخرید. در این روستا وجود دارد که در کنار دیدن از آبشار آب ملخ میتوانید از طبیعت بکر این روستا نیز دیدن کنید. آرمین نوربخش ، فعال محیط زیست نیز گفت: در مدیریت بحران سه فاز داریم؛ پیشگیری، آمادگی و مقابله.وی در توضیح این مطلب اضافه کرد: در بحث پیشگیری نیاز به تغییر قوانین و ساختارها داریم اما در بحث آمادگی بحث اطلاعرسانی را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید