آمریکا – شمیران گشت

چاههای دریایی آمریکا به عنوان یکی از جاذبههای طبیعی در اقیانوس آرام قرار گرفتهاند. چاهها همیشه ترسناک هستند، حالا با خودتان فکر کنید که این چاهها، با دریا مخلوط شده و چاه دریایی را تشکیل دهند. این شهر پر از پارک است و حتما از باغ گیاهشناسی در نزدیکی محوطه دانشگاه دیدن کنید. در این نشست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سعید کرمی مدیرعامل انتشارات سروش، محمدعلی شفیعی مترجم کتاب «آمریکا تور وداع»، غلامزاده نطنزی، مترجم، حسن حسینی استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانههای عمومی کشور، معاونان و مدیران کل نهاد کتابخانههای عمومی کشور و جمعی از مدیران و فعالان فرهنگی استان تهران حضور داشتند.

غلامزاده نطنزی کارشناس و مترجم، دکتر حسینی استاد دانشگاه تهران و محمدعلی شفیعی مترجم در این میزدگرد حاضر شدند. 13 آبان 1357 که دانشآموزان جلوی دانشگاه تهران آن عظمت را آفریدند و رژیم وابسته به آمریکا آن جنایت را خلق کرد و گام آخر 13 آبان در واقع تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود. در واقع این غارها بخشی از جنگل ملی Tongass را شامل میشوند و لقب فرازمینی را به خود اختصاص دادهاند. یکی از مکانهای تفریحی و پر از جاذبه آمریکا، بازار خیابانی ملی آن است و به عنوان تفریحی رایگان در سرتاسر آمریکا شناخته میشود.

به دنیای تاریخ سلام کنید و به قدیمیترین پارک ملی آمریکا وارد شوید. طراحی بسیار زیبای این پل به طول 2736 کیلومتر ادامه دارد و میتوانید از بالای آن زیبایی خلیج را تماشا کنید. این بازارچه نیازی به پرداخت مبلغ به عنوان ورودی ندارد و در اطراف آن نیز میتوانید موزههای رایگان زیادی را در اطراف خود مشاهده کنید. برای دیدن چشماندازی از آمریکا میتوانید 377 پله این مجسمه را بالا رفته و در ارتفاع 46 متری مجسمه، به تصویر زیبایی از آن برسید. همانطور که میدانید تصویر مجسمه آزادی را در تمامی فیلمها و تصاویر کشور آمریکا به عنوان یکی از مناطق دیدنی آمریکا دیدهاید.

این اولین نقشه شناخته شده در جهان است که برای اولین بار تصویر نسبتاً کاملی از نیمکره غربی ارائه میکند. اولین چیزی که در مورد غارهای یخی مندنهال وجود دارد، این است که ما را به یاد انیمیشن عصر یخبندان میاندازد. لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در اسلواکی و پس از دیدار با وزیر دفاع این کشور، گفت: از منظر آمریکا، جو بایدن (رئیسجمهوری این کشور) در مورد این مسئله که آمریکا در اوکراین نخواهد جنگید، شفاف بوده است. سواحلی با شنهای سفید، آب شفاف و آبی، جنگلهای گرمسیری و امکان قایقسواری این جزیره را به بهترین مکان برای گردش تبدیل کرده است.

یکی دیگر از این کتابها، بحث تزلزل خانواده و رکود فرهنگی و فناوری در آمریکا را بررسی کرده است. آمریکا یکی از وسیع ترین کشورهاست. سابقه سفر به شنگن، تسلط به زبان انگلیسی، در اختیار داشتن سابقه تحصیلی و کاری مناسب و داشتن تمکن مالی کافی از عواملی هستند که مصاحبه سفارت آمریکا را سادهتر میکنند. پرواز بهترین و سریعترین گزینه برای سفر است، اما هزینه بالاست. سفر به دنیای کارتونی والت دیزنی لذتبخشترین قسمت حضور در آمریکا است. همچنین از حضور دکتر اسماعیلی در این نشست تشکر میکنم که نه به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بلکه به عنوان یک پژوهشگر و کارشناس آگاه و بصیر در حوزه مسائل سیاسی در این مراسم حضور پیدا کردند.

و ما از ايران ميتونيم در امريكا تحصيل كنيم يا نه ؟ وزیر ارشاد تاکید کرد: ما یک مشکلی داریم این بحث که به توزیع ادبیات تولیدی در این حوزه مربوط میشود متاسفانه الان در عموم رشتهها به خصوص علوم سیاسی که خود بنده هم افتخار دارم معلم علوم سیاسی در دانشگاه تهران هستم میبینم که به شدت دچار یک ادبیات کاملا غلبه پیدا کردهای هستیم که تکان دادن و تغییر آن در محافل علمی و دانشگاهی بسیار سخت است.

حسینی استاد دانشگاه تهران و آمریکاشناس گفت: من 22 سال در آمریکا زندگی کردهام. وی دراینباره گفت: این کار حاصل یک کار گروهی و تیمی بوده است که همفکری و مشورت و حمایتهای جناب مختارپور و یک کارگروه از اساتید دانشگاه تهران، نویسندگان و مترجمان انجام گرفته است. وی ادامه داد: راه شناخت ایالت متحده آمریکا شناخت یک مجموعه واحد نیست. طی این دو دهه کسانی مثل آقای زرشناس نشریهای به نام غربشناسی تاسیس و مجموعه مقالاتی در این حوزه را منتشر کردند.

ما برای رسیدن به این مجموعه کتابها، کتابهای متعددی را بررسی کردیم و به این چند جلد رسیدیم. با رسیدن سال ۱۹۳۳ یک سوم جمعیت بیکار بودند. قطار شهری نیویورک که در سال ۱۹۰۴ افتتاح شد، طولانیترین خط متروی جهان است. جنوب، ارتش خوب و افسران آموزش دیده ای داشت، اما شمال در صنعت، خط آهن، و تولید اسلحه برتر بود، و علیرغم برخی مشکلات در رهبری نظامی توانست پیروز شود.

پایگاه نظامی بلد در عراق که پرسنل قراردادی آمریکا در آنجا مستقر هستند، هدف حمله راکتی قرار گرفت. اسماعیلی در ادامه عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران بیش از آنکه به لحاظ نظامی با آمریکا درگیر باشد به لحاظ فکری و فرهنگی با آمریکا درگیر است. به طور تقریبی، این کشور، شش برابر پهناورتر از ایران است. و چندین برابر شهرهای دیگر بازدید کننده از کشورهای مختلف و مهاجر را در خود جای داده است.

این دوگانگی، گاه این دو گروه را در برابر یکدیگر قرار میدهد. ما نیاز داریم این مباحث را جلو ببریم و حمایت کنیم. آسیب جدی شناخت آمریکا در کشور ما این است که از منظر آسیبشناسی وارد شناخت آمریکا میشوند. آمریکا شناسی دشمنشناسی است اما روش آمریکا شناسی از راه آسیبشناسی میسر نیست. آزمونها برای آمریکا هنوز در راه است. این مجسمه در نزدیکی منهتن قرار گرفته است و برای خوشآمد گویی به مسافرانی که از راه دریا به نیویورک میآیند، استفاده میشود..

که ایالت تگزاس و کالیفرنیا بیشترین جمعیت را دارند و شهر نیویورک پرجمعیت ترین شهر آمریکا است. این ساختمان هرروز از ساعت 8 صبح تا 2 بعد از ظهر علاقهمندان زیادی را به دیدن دنیای پرشور نیویورک دعوت میکند. این پارک میزبان خانوادههای بسیار زیادی بوده و از پیر تا جوان طرفدار آن هستند. زیبایی دیگر این پارک، آبشار آن است که در زمستان نیز یخ زده و محیط اطراف آن را به شدت سرد میکند. این آبشار بسیار زیبا در مرز بین کانادا و آمریکا قرار دارد و از سه آبشار مجزا تشکیل شده است. کوه های راکی از بریتیش کلمبیا در غرب کانادا شروع می شود و تا جنوب غربی آمریکا کشیده شده و امتداد دارد و شامل ایالت های کلرادو، آیداهو، مونتنا و وایومینگ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید