آبشار آب سفید کجاست؟

طبیعت بکر چهارمحال و بختیاری در مناطق مختلف پذیرای رنگهای مختلف پاییزی است. این روستا یکی از زیباترین مکانهای دیدنی اطراف چابهار در منطقه باهوکلات میباشد که هرساله پذیرای تعدادی از گردشگرانی است که به هدفهای مختلف به چابهار و باهوکلات سفر میکنند. منطقه حفاظت شده گاندو از مناطق بکر در استان سیستان بلوچستان و یکی از جاهای دیدنی چابهار می باشد که دوستداران طبیعت و حیات وحش میتوانند از آن دیدن کنند. سواحل مکران چابهار یک منطقه کم جمعیت و نسبتا بکر میباشد که قرار گرفتن آن در نزدیکی شهر چابهار باعث شده از ویژگیهای جغرافیایی و جاذبه های گردشگری مختلفی برخوردار باشد.

فاصله این روستا تا بندر چابهار ۷ کیلومتر می باشد و شما می توانید از طریق جاده های بندر بریس و پسابندر و خلیج گواتر به این روستا دسترسی داشته باشید. جنگلهای حرا چابهار در نایحه ساحلی خلیج گواتر و در نزدیکی ناحیهای به نام رودخانه باهوکلات قرار گرفته است. قلعه پرتقالی ها بر روی یک تپه در نزدیکی خلیج ساخته شده، دارای ۴ برج نیم دایره ای شکل با مساحت ۱۵ متر است که در زمان های قدیم نگهبانان از آنجا وظیفه محافظت از قلعه را انجام میدادند و همچنین در شرایط بد آب و هوایی برج های این قلعه مانند فانوس دریایی وظیفه هدایت کشتی ها را بر عهده داشته اند.

همان طور که اشاره شد امروزه با پیشرفت تکنولوژِی و با استفاده از روش های عددی امکان مدل کردن شرایط پیچیده فیزیکی فراهم است. بومیان این منطقه تلاش می کنند تا شرایط زندگی را برای این جانداران فراهم کنند. این رودخانه به دریای عمان میریزد و در کنار این جنگلها تبدیل به یکی از بهترین جاهای دیدنی چابهار شدهاند. مسجد جامع تیس یکی از جاهای دیدنی چابهار است که از نظر معماری شبیه به مسجد های هندوستان و پاکستان میباشد. علاوه بر دیدنیهای طبیعی در این منطقه یک بندر به نام گواتر وجود دارد که مدتی است برای سرمایهگذاران کشورمان به مکانی امن و جذاب تبدیل شده، به گونه ای که گفته می شود این بندر یکی از قطب های مهم در افزایش حجم صادرات غیر نفتی ایران است.

قلعه پرتغالی ها که یکی از آثار تاریخی چابهار و از آثار مهم استان سیستان و بلوچستان می باشد در ۵ کیلومتری شمال غربی شهر چابهار، در میان طبیعتی زیبا و دلنشین واقع شده است. مقصودی، م.، کامرانی دلیر، ح.، 1387. ارزیابی نقش تکتونیک فعال در تنظیم کانال رودخانه ها (مطالعه موردی: رودخانه تجن). نتیجه انشا گذر رودخانه : از ادامه مسیرم منصرف می شوم و به خیال بافی ام پایان می دهم و با خود می اندیشم چرا این افراد به عواقب و پیامدهای کار خود فکر نمی کنند پیامدهایی همچون مرگ بسیاری از جاندارانی که چه در درون آب و چه آنهایی که از آب رودخانه استفاده می کنند در انتظار این رودخانه زیبا است .

همچنین با مسافرت به مکران شما می توانید طبیعت جالب این منطقه را دیده و از آن لذت ببرید، چرا که با آمدن به سواحل مکران چابهار به عنوان یکی از مهمترین جاهای دیدنی چابهار، شما فاصله کمی با سایر دیدنی های منطقه خواهید داشت و همین یکی از مزایای اصلی سفر به این منطقه می باشد. یکی از نکات بسیار جالب در مورد این روستا این است که وقتی به آن مسافرت می کنید به تعداد زیادی از جاهای دیدنی چابهار دسترسی دارید که یکی از جالب ترین آن ها کوه های مینیاتوری و مریخی در اطراف این روستا می باشد، همچنین شما می توانید از تالاب لیپار و همچنین نمای دریای عمان و اقیانوس هند در ساحل این روستا دیدن کنید.

این مکان که گردشگران زیادی را به سمت خود می کشد به این صورت عمل می کند که وقتی موج های دریا به صخره های ساحلی برخورد می کنند، آب از طریق حفره های به سمت بالا فوران می کند و از آن جایی که فشار آب بسیار زیاد می باشد، این فوران کردن مانند فواره ای بسیار زیبا می باشد که مردم برای آن ساعت ها در این منطقه به انتظار مینشیند و حتی در مواردی دیده میشود که سنگ یا یک جسم سنگین را درون گودال شکاف صخره میاندازند تا باعث فوران آن شوند. یکی دیگر از مواردی که باید در مورد این مسجد بدانید این است که مردمان مهمان نواز بلوچ با لباسهای سفید خود در این منطقه از گردشگران استقبال می کنند و در زمان بازدید شما می توانید با مردم خونگرم این منطقه معاشرت داشته باشید و آنها را بیشتر بشناسید.

ساحل صخره ای چابهار یکی از مکان های طبیعی در شهر چابهار است که مردم این منطقه و همچنین گردشگران را به خود جذب می کند. نخ ماهیگیری شما نیز باید کلفت و مقاوم باشد تا بتواند وزن ماهی های سنگین را به خوبی تحمل کند تا در وسط کار پاره نشود. کدام رودخانه بیشترین آب را تخلیه می کند؟ از میان معروفترین پلهایی که در شهر اصفهان روی رودخانه زایندهرود ساخته شدهاند میتوان به سی و سه پل و پل خواجو اشاره کرد. معروفترین خیابان های پونک جنوبی خیابان های بلوار عدل ، خیابان ایران زمین شمالی ، خیابان افخمی ، بلوار سردار جنگل و بلوار مخبری هستند.

به جز درختچههای حرا، گلهایی در این جنگل میروید که شباهت بسیاری به گلهای شاهپسند دارد. این قلعه دارای معماری جذاب و قدمتی طولانی است که دیدن آن را بر هر گردشگری واجب می کند. اما ارس خود را درگیر این مشغولیات نمی کند. جالب است بدانید که حتی برخی از مردم محلی در این منطقه نمی دانند که روستای درک کجاست؟ در اطراف تهران، در تابستان داغ ۹۵، چه جایی بهتر از لذت بردن از طبیعت آن هم در کنار آبشارهای زیبا که طراوت و خنکی آن را با هیج چیز دیگر نمی توان مقایسه کرد.

این مجموعه شامل چند غار می باشد که اولین غار طبیعی و نیم دایره شکل است ، اما با استفاده از ابزار آلات آن زمان و تراشیدن کوه محوطه درون آن را گسترش داده اند؛ همچنین دو غار مصنوعی در کنار این غار وجود دارد که کار دست انسان است. پیامدهای استفاده گسترده از منابع آب زیرزمینی بر کسی پوشیده نیست. دسته بندی که برای ویزای کشور ارمنستان دیده می شود بر اساس هدف افراد مشخص می شود. ساختمان این بنای تاریخی دارای دو اتاق کوچک برای انجام دیده بانی، دو گوشواره برای استقرار دیده بانان، و در قسمت های شرقی و غربی و در مرکز حیات مکانهای دیده میشود که برای جمع شدن افراد ساکن این دژ بوده است و از آنها برای انجام امور مذهبی یا جلسات مختلف استفاده می کردند.

قلعه پیروز گت که در فاصله پنج کیلومتری از شمال غربی شهر چابهار و در روستای تیس واقع شده، یکی از آثار تاریخی باقیمانده از دوران اشکانیان و ساسانیان است. قدمگاه خضر چابهار که در محلی به نام سپوزه واقع در جنوب غربی چابهار قرار دارد، یکی از اماکن تاریخی و زیارتی این شهر به حساب می آید. این قدمگاه پیش مردم این منطقه از احترام خاصی برخوردار است و در طول سال مراسم های مذهبی زیادی در آن برگزار می گردد که با گذر زمان این مراسم ها از رونق افتاده اند. اطراف این رودخانه محل زیستن تمساحهای بومی با پوزه هایی کوتاه است که در بخشی از منطقه حفاظت شده گاندو قرار دارند، در صورتی که علاقه مند به دیدن زندگی این جانوران و نحوه شکار آنها هستید می توانید به این منطقه مسافرت کنید.

یکی از نکات بسیار جالب در مورد این روستا این است که شما می توانید با مسافرت به این منطقه تقابل کویر و دریا را با هم ببینید که این موضوع در نوع خود بی نظیر می باشد و مطمئنا دیدن ساحل درک چابهار تجربه جالب و جدیدی برای شما گردشگرانی که قصد مسافرت به چابهار را دارید خواهد بود. بهترین زمان برای مسافرت به این منطقه در فصل پاییز و زمستان است. پاییز پدیدآورنده رنگهای زیبایی است که به طبیعت جلوه دیگر میبخشد و رنگی شدن مناظر طبیعی از ویژگیهای اصلی در این فصل است. وزش نسیم خنک پاییزی در کنار رنگی شدن و ریزش برگ درختان جلوه دیگر به منطقه داده است.

این خیابان در منطقه ۱۲ تهران و در مرکز آن قرار گرفته و دیدنیهای فراوانی را در خودش جای داده است. امروزه در مناسبتهای خاص شاهد این هستیم که مردم نذورات خود را که شامل حلوا، خرما و یا گوسفند قربانی است را در این محل دست حاجتمندان میسپارند و همچنین ماهیگیران بومی منطقه بعد از بازگشتن از دریا و رسیدن به ساحل در این مکان شمع روشن میکنند و به مناجات با خدا میپردازند. راه دیگر هم سفر هواایی به اهواز و از آنجا با ماشین به دزفول یا اندیشک رفتن است.

کوههای گِل افشان چابهار یکی از جاذبه های طبیعی بسیار زیبا و در عین حال عجیب در استان سیستان و در 100 کیلومتری شهر چابهار است که بین دشتهای تنگ و کهیر قرار گرفته است.زمانی که شما به این منطقه می روید سه تپه خاکستری رنگ را در فاصله ۱۰۰ متری از هم می بینید که اگر آب و هوا مساعد باشد و بارش باران وجود داشته باشد به راحتی می توانید از این تپه ها بالا بروید. برخی از بومیان این منطقه بر این باورند که خواجه خضر هنوز زنده است و نگهبان دریاها، کشتی ها و لنج های آنها می باشد و همچنین زنان این منطقه طبق یک رسم قدیمی جمعه ها با پای پیاده برای حاجت گرفتن به این زیارتگاه رفته و با روشن کردن شمع و خواندن دعا خواسته خود را از او طلب می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید